Новини Житомира: жителям багатоповерхівки відключили газ на три дні через витік (відео)

21 грудня у Житомирі багатоповерхівку на вулиці Домбровського, 6 відключили від газопостачання через витік. Станом на 19 годину 23 грудня у 5 з 10 квартир відновили подачу газу. Про відключення газу в багатоповерхівці розповів мешканець будинку Олег Несвірський.

Vykluchyly gaz
Фото: Суспільне

За його словами, у під'їзді після того, як припинили подачу газу, з’явилося оголошення про відключення:

"Висить оголошення, що у зв’язку із ремонтними роботами газ відключений. Люди чекають спершу годину, потім дві, три, чотири. Газівників, які мали б ремонтувати, немає. Ми подзвонили за номером, вказаним в оголошенні, а там прямим текстом кажуть, що відключили газ через боржника, щоб ми зробили щось із боржником, тоді включать. На "104" дзвонили, на гарячу лінію міської ради, там кажуть, що "Житомиргаз" – монополіст, ми не маємо впливу, це приватна контора, дзвоніть їм. В "Житомиргазі" кажуть, що у нас йдуть ремонтні роботи, але скільки вони можуть тривати? Тим більше тут нікого не було видно, ніяких працівників", - розповів мешканець будинку, передає Суспільне.

Представник "Житомиргазу" Євген Матвієнко телефоном розповів, що компанія припинила постачати газ через його витік:

"Наші фахівці провели локалізацію витоку шляхом перекриття пристрою над стояком. "Житомиргаз" діє винятково в правовому полі. Нам дуже жаль, що споживачі знаходяться без газу, особливо у зимній період. Ми не можемо просто так взяти і увімкнути газ, адже витік – це дуже небезпечно".

Мешканці будинку звернулися у житлове підприємство, яке обслуговує будинок. Керівник організації Валерій Дев’ятко каже, про перекриття газу дізнався від мешканців багатоповерхівки.

"Ніхто нікого не попереджав. "Житомиргаз" на наші звернення повідомив, що проводяться внутрішньо-будинкові роботи. Впливу у нас ніякого немає, там приватна компанія. Людям відключають газ, 2-3 стояка, роблять ніби профілактику мережі і вимагають укласти угоду, якою передбачена місячна абонплата за те, що вони будуть обслуговувати мережу".

Житомирянка Розалія Гурська зранку 21 грудня побачила, що в її квартирі немає газу. Мешканка будинку каже, що через його відсутність не працює колонка для підігріву води та плита для приготування їжі:

"Їм холодну їжу з холодильника. Їсти немає на чому зварити. Вчора варила кашу в електрочайнику, вона набухла там, я діставала і обпекла руку. Не комфортно, я застужена людина, в мене бронхіт, цистит, я увесь час в холодній воді і он вже почала ліки пити".

За словами представника "Житомиргазу" Євгена Матвієнка, підприємство, яке обслуговує будинок, та компанія АТ "Житомиргаз" 23 грудня уклали договір.

Станом на 19 годину 23 грудня у 5 з 10 квартир газопостачання відновили.

Для довідки, у відповідності до Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерством енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 №285, підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови:

  1. наявності витоків газу;
  2. несправної автоматики безпеки;
  3. несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;
  4. відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;
  5. самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;
  6. не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування;
  7. не відповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації.

Читайте інші новини Житомира.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Житомирі інспектор підрозділу патрульної поліції ДТП УПП в області ДПП Нацполіції України вимагав неправомірну вигоду.

Також може бути цікаво: у Житомирі повідомили про підозру лікарю, який через борги скоїв замах на вбивство директорки стоматологічного центру, у якому він працював.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини