Новини Житомира: учні зібрали монетами 20 тисяч гривень для малозабезпечених дітей (відео)

Житомирські школярі долучилися до "монетної" акції – упродовж місяця вони приносили монети, зібравши таким чином 20 тисяч гривень для дітей з комплексними порушеннями розвитку з малозабезпечених родин. Ще на 175 тисяч гривень зробили внески небайдужі житомиряни.

Monetna akciya
Фото: Суспільне

Проєкт "З тобою я зможу" стартував 20 листопада, розповіла Суспільному спеціалістка зі зв’язків з громадськістю благодійного фонду "Місія в Україну" Тетяна Артемчук. За її словами, працівники благодійного фонду упродовж місяця збирали гроші на навчання та соціалізацію дітей з комплексними порушеннями розвитку з малозабезпечених родин. У процесі до них долучилися житомирські школярі, які влаштували "монетну" акцію – вони приносили до шкіл монети, зібравши таким чином близько 20 тисяч гривень.

Кореспонденти Суспільного побували в одній із шкіл, де проходила акція. Вихованці загальноосвітньої Салезіянської школи "Всесвіт" продовжують нести монети, кидаючи їх у скляні банки. Учні 2-А класу Марія Свідерська, Гліб Іванов та Неллі Кунік розповідають, що копійки просили у батьків і щодня приносили монети до школи. Діти кажуть: долучилися до акції, бо це стосується всіх.

Фраза "Це стосується кожного" стала свого роду гаслом, яке у школі "Всесвіт" обрали для "монетної" акції. Класна керівниця 2-А класу Людмила Ткачук говорить, що її клас наповнив скляну банку монетами по самі вінця:

"Ми долучилися до благодійної акції з гаслом "Це стосується кожного, бо вважаємо, що немає бід, які нас не обходять. Тим більше якщо ми живемо в одному місті. Діти дуже активно брали участь – приносили просто цілі пакети монет. Ще краще стало, коли виявилося, що можна приносити монети номіналом 25 і 5 копійок".

Монети збирали не лише діти, а й вчителі та технічний персонал школи, каже директорка "Всесвіту" Марія Левченко:

"В нашій школі майже 200 дітей. З них 16 дітей з інвалідністю. Діти радо погодилися на ці копійкові баталії. Це було видно кожен ранок. Вони з азартом кидали ці копійки у банки. Ми зробили для кожного класу свою трилітрову банку, щоб був шанс назбирати багато. І ми, вчителі, також долучалися, бо знаємо, що ці гроші підуть на добру справу".

Окрім "Всесвіту", до акції долучилися і інші житомирські школи, розповіла спеціалістка зі зв’язків з громадськістю благодійного фонду "Місія в Україну" Тетяна Артемчук. Учні зібрали близько 20 тисяч гривень, а загалом в процесі акції вдалося зібрати суму у 195 тисяч 335 гривень.

"Впродовж року ми обслуговуємо близько шестиста дітей, а впродовж місяця 120 дітей отримують послуги соціальної реабілітації, – каже Тетяна. – Сюди входять різні художні майстерні. Підготовка до школи. Є дошкільна група, в якій займаються діти з комплексними порушеннями розвитку. І ми їх готуємо, щоб вони у майбутньому могли, як і інші діти навчатися. Реабілітація є вартісною. І не кожна родина може собі її дозволити. Ті родини, які звертаються до нас, отримують ці послуги безкоштовно. На забезпечення цієї навчальної соціалізації ми упродовж місяця зібрали 200 тисяч гривень. Долучатися до збору ми запрошували своїх знайомих і всіх, хто мав бажання доєднатися до проекту, включаючи і школи міста. Крім школи "Всесвіт", до акції долучилася школа "Сяйво", 25 ліцей, 1 гімназія, заклад дошкільної освіти №34, 33 школа, школа № 36 і багато інших. Настільки багато, що, можливо, я навіть не всіх згадала".

Тож участь в акції прийняли наступні навчальні заклади:

  • школа "Всесвіт";
  • школа "Сяйво";
  • 25 ліцей;
  • 1 гімназія;
  • заклад дошкільної освіти №34;
  • школа № 33;
  • школа № 36;

Наразі збір коштів продовжується, до нього можуть долучитися всі охочі.

Читайте інші новини Житомира.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Житомирі жителям багатоповерхівки відключили газ на три дні через витік.

Також може бути цікаво: у Житомирі повідомили про підозру лікарю, який через борги скоїв замах на вбивство директорки стоматологічного центру, у якому він працював.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини