Новини Запоріжжя: мешканцям міста нагадали про заходи безпеки на Водохреща

15 січня під час спільної пресконференції, медики, рятувальники та волонтери Товариства Червоного Хреста проінформували запоріжців про заходи безпеки, яких варто дотримуватися на свято Водохреща. Про це повідомляє Суспільне.

Vodohresha
Фото: Суспільне

Для того, щоб пірнання у воду на Водохреща було безпечним для здоров’я, треба дотримуватися певних правил – каже завідувач відділення термічної травми та реконструктивної хірургії 5 міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запорізької міської ради Андрій Сех.

"Не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків. Забороняється заходити у воду у нетверезому стані. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. Купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд", - каже Андрій Сех.

Якщо раптом під час купання людина захлинулась або втопилась, їй потрібно надати першу невідкладну допомогу – каже тренер Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Владислав Семивол.

"Позбавляємо людину від зайвого одягу, шукаємо серце. Абсолютно прямими руками робимо 30 натискань з глибиною продавлювань приблизно 1 третина і зі швидкістю приблизно 2 натискання на секунду. Після цього ви можете робити дихання рот в рот", - розповідає Владислав Семивол.

Голова правління Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста Олена Бекетова радить купатися у спеціально відведених місцях. За її словами, це буде Правобережний і Центральний міський пляжі. На Центральному пляжі буде чергувати бригада Червоного Хреста, загін швидкого реагування, який буде надавати допомогу у випадку, якщо це буде потрібно.

Що відомо:

  • Масових релігійних заходів на річці Дніпро на Водохреща Запорізька Єпархія Православної Церкви України не влаштовуватиме. Про таке рішення єпархіальної ради обумовлене посиленим карантином у регіоні – повідомив єпископ Запорізький та Мелітопольський ПЦУ Фотій. Він закликав вірян утриматися від зимових пірнань та приходити за святою водою до храмів.
  • Цьогоріч на Водохреща синоптики прогнозують морозну температуру - до мінус 18 градусів. За 100 років мінімальна температура у Запорізькій області цього дня спостерігалася у 1950 році - мінус 24 градуса. А у 1955 році 19 січня була зафіксована найвища температура - трохи більше 8 градусів тепла, - повідомила заступниця начальника обласного гідрометеоцентру в Запорізькій області Тетяна Сорокіна.

Читайте інші новини Запоріжжя.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Запоріжжі більше тижня тривають наймасштабніші пошуки собаки.

Також може бути цікаво: у Запоріжжі активісти встановили ялинку з протигазів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини