Новини Запоріжжя: мешканцям міста нагадали про заходи безпеки на Водохреща

15.01.2021 18:59

15 січня під час спільної пресконференції, медики, рятувальники та волонтери Товариства Червоного Хреста проінформували запоріжців про заходи безпеки, яких варто дотримуватися на свято Водохреща. Про це повідомляє Суспільне.

Vodohresha
Фото: Суспільне

Для того, щоб пірнання у воду на Водохреща було безпечним для здоров’я, треба дотримуватися певних правил – каже завідувач відділення термічної травми та реконструктивної хірургії 5 міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запорізької міської ради Андрій Сех.

"Не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків. Забороняється заходити у воду у нетверезому стані. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. Купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд", - каже Андрій Сех.

Якщо раптом під час купання людина захлинулась або втопилась, їй потрібно надати першу невідкладну допомогу – каже тренер Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Владислав Семивол.

"Позбавляємо людину від зайвого одягу, шукаємо серце. Абсолютно прямими руками робимо 30 натискань з глибиною продавлювань приблизно 1 третина і зі швидкістю приблизно 2 натискання на секунду. Після цього ви можете робити дихання рот в рот", - розповідає Владислав Семивол.

Голова правління Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста Олена Бекетова радить купатися у спеціально відведених місцях. За її словами, це буде Правобережний і Центральний міський пляжі. На Центральному пляжі буде чергувати бригада Червоного Хреста, загін швидкого реагування, який буде надавати допомогу у випадку, якщо це буде потрібно.

Що відомо:

  • Масових релігійних заходів на річці Дніпро на Водохреща Запорізька Єпархія Православної Церкви України не влаштовуватиме. Про таке рішення єпархіальної ради обумовлене посиленим карантином у регіоні – повідомив єпископ Запорізький та Мелітопольський ПЦУ Фотій. Він закликав вірян утриматися від зимових пірнань та приходити за святою водою до храмів.
  • Цьогоріч на Водохреща синоптики прогнозують морозну температуру - до мінус 18 градусів. За 100 років мінімальна температура у Запорізькій області цього дня спостерігалася у 1950 році - мінус 24 градуса. А у 1955 році 19 січня була зафіксована найвища температура - трохи більше 8 градусів тепла, - повідомила заступниця начальника обласного гідрометеоцентру в Запорізькій області Тетяна Сорокіна.

Читайте інші новини Запоріжжя.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Запоріжжі більше тижня тривають наймасштабніші пошуки собаки.

Також може бути цікаво: у Запоріжжі активісти встановили ялинку з протигазів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини