Новини Одеси: облрада скасувала рішення про звільнення Олександра Ройтбурда

18.12.2020 22:35

Сесія Одеської облради скасувала рішення про відставку Олександра Ройтбурда з посади художнього музею Одеси. Про це повідомив нардеп Олександр Гончаренко в Telegram.

Roitburd
Фото: УНІАН

"Ініціювала рішення фракція "Європейської солідарності" в Одеській облраді. 43 депутати (з 84. - Ред.) підтримали", – заявив він, передає ZAXID.NET.

За словами Гончаренка, вранці представники "ОПЗЖ" "намагалися блокувати роботу облрад, били скло та влаштовували бійки, щоб цього не допустити, але Україна перемогла".

Напередодні сесії колектив музею написав депутатам відкритого листа, де перераховані усі ті позитивні зміни, які відбулись в музеї протягом року.

Серед головних подій – виставка "Репресоване мистецтво" з колекції спецхрану 1937-39 рр. Національного музею мистецтв (м. Київ), яка наочно показала велич українського мистецтва 20-30 років минулого століття, приреченого радянськими ідеологами на знищення. Згодом відкривається виставка визначного художника 1 половини ХХ ст. Костянтина Сомова, зібрана з музеїв всієї України. Також привернули увагу глядачів виставки "Ексгумація. Забутий соцреализм з зібрання ОХМ", значної сучасної майстрині Влади Ралко та інші.

Значно пожвавилась лекційно-просвітня діяльність музею, до якої Ройтбурд залучає, крім співробітників, своїх друзів, видатних культурних діячів, мистецтвознавців, філософів, культурологів, колекціонерів нашої країни та зарубіжжя.

Зусиллями Ройтбурда значно збільшилась колекція музею. Якщо в минулі роки зібрання поповнялося на 7-8 експонатів за рік, то після його приходу надійшло 49 минулого року та 67 – цього року. І це не тільки подарунки авторів, а і твори з приватних колекцій та твори видатних майстрів, важливих для музею, які купуються меценатами на аукціонах спеціально для колекції ОХМ.

Збільшились і суми, які заробляв музей: тільки за перший – неповний – рік роботи нового директора музей заробив більш 2 мільйонів 800 тисяч гривень проти 741 тисячі в 2017 р.

Передісторія:

  • Наприкінці 2017 року відомий художник Олександр Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею, проте депутати облради так і не проголосували за його кандидатуру.
  • Тоді у ситуацію втрутився губернатор області Максим Степанов. 19 березня він призначив Ройтбурда керівником музею.
  • 4 вересня 2019 року Одеська обласна рада достроково розірвала контракт з директором Одеського художнього музею.
  • Після цього Ройтбурд повідомив про намір оскаржити рішення обласної ради.
  • 10 лютого суд визнав незаконним звільнення українського художника Олександра Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею у вересні 2019 року.
  • 1 червня апеляційний суд підтримав звільнення Ройтбурда з посади директора музею.

Читайте інші новини Одеси.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Одесі першокласниця “замінувала” школу.

Також може бути цікаво: в Одесі чоловік зґвалтував свою 19-річну родичку в торговому павільйоні.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини