Новини Кривого Рогу: мати довела 15-річну доньку до виснаження

04.02.2021 15:38

У Кривому Розі Дніпропетровської області у занедбаній квартирі виявили 15-річну дівчинку, яка не ходить, не розмовляє і важить 9 кілограмів. До такого стану довела доньку матір. Дитину вилучили з сім’ї і доправили до лікарні, передає Сьогодні.

Dovela donku
Фото: скріншот

На оперативному відео видно трухляве дитяче ліжечко, на якому у куток на голому матраці забилася маленька Богдана, яка у 15 років не говорить і важить лише 9 кілограмів.

Моторошні кадри відзняли поліцейські, коли приїхали забирати дитину. Квартира без світла та газу. На столі – купи сірників і недогарки свічок. По стінах бігають таргани, скрізь порожні пластикові пляшки, а в холодильнику – саме павутиння.

Богдану мерщій відвезли до лікарні. Провідати її медики не дозволяють – мовляв, мати заборонила. Лише прокоментували стан пацієнтки телефоном.

"Доставлено дитину, яка є інвалідом дитинства за хворобою Дауна. Із ознаками гіпотрофії. Стан при госпіталізації – середнього ступеня тяжкості. Наразі загрози життю дитини немає", – розповів Ярослав Войтенко, заступник генерального директора 8-ї лікарні Кривого Рогу.

Богданка з матір'ю та старшою сестрою жила у багатоквартирній двоповерхівці. Переїхала сім’я сюди із Запоріжжя 5 років тому. Сусіди кажуть: про сім'ю знають мало, Ірина – мама дівчат – неконтактна.

"Знав про ситуацію, що дитина інвалід. Але ні умов, ні дитину саму не бачив", – розповів один із сусідів.

Самої Ірини вдома не було – мешканці будинку кажуть – вранці кудись поїхала зі старшою – двадцятиоднорічною донькою.

"Ніде не влаштовувалася і не прагнула. Дівчинка старша тільки після училища – за фахом не працювала", – розповідає сусідка.

Жили на виплати за інвалідністю та грошову допомогу від міста. Це десь 2,5 тисячі гривень. Соцслужби про родину дізналися торік улітку. Тоді Ірина підписала декларацію з сімейним лікарем, і медик прийшла навідати дівчинку з інвалідністю.

Переконували матір віддати дитину до реабілітаційного центру, але та навідріз відмовлялася.

"Законодавство нам зараз не дає змоги одразу забрати дитину від батьків. Ситуація в родині не покращувалась. Тому прийнято рішення, що слід негайно відбирати дитину і влаштовувати до медзакладу", – говориться в сюжеті.

Як Ірина довела доньку до такого стану і чому старша повнолітня сестра також не дбала про меншу, неповносправну – нині з'ясовує і прокуратура.

"Нелюдські умови проживання дитини внаслідок неналежного догляду за дитною – дитина неспроможна до самообслуговування. Не вміє сидіти, ходити, стояти, говорити", – прокоментувала Тетяна Кондратенко, прокурорка місцевої прокуратури №1 Кривого Рогу.

Що загрожує горе-матері:

  • Ірині загрожує до 5 років тюрми. Та позбавляти матір прав на дитину чиновники наразі не
    будуть.

Якщо суд дозволить — Богдану віддадуть до реабілітаційного центру. Там перебуватиме щонайменше рік. Якщо за цей час матір не знайде роботи і не приведе оселю до ладу – тільки тоді жінку позбавлять батьківських прав.

Читайте інші новини Кривого Рогу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області в ніч з 16 на 17 грудня пасажир стріляв у таксиста, який вимагав 8 гривень за простій автомобіля.

Також може бути цікаво: у Кривому Розі Дніпропетровської області 55-річний чоловік забив до смерті свою 80-річну кохану через ревнощі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини