Новини Херсона: як у місті дотримуються карантинних обмежень (відео)

9 січня COVID-патруль Держпродспоживслужби перевіряв заклади у ТРЦ "Плаза" в Таврійському мікрорайоні Херсона на дотримання карантинних вимог. Як працюють магазини в локдаун, бачило Суспільне.

Herson
Фото: Суспільне

Зранку біля ТРЦ "Плаза" гуляють херсонці, хоча майже всі магазини та кафе зачинені. Другий день локдауна у Херсоні та області працюють COVID-патрулі. Як розказав начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тарас Година-Арюпін перевірки проводитимуть щодня:

"Сьогодні ( 9 січня - ред.) триває у нас проведення моніторингових обстежень, об'єктів стосовно дотримання протиепідемічних вимог, згідно тих, які прописані в постанові Кабміну 1236 від 9 грудня, також тих вимог, які прописані в постановах державного санітарного лікаря пооб'єктово".

Одним з перших COVID-патруль перевірив магазин, який спеціалізується на косметиці та засобах гігієни. В локдаун магазин працює за інтернет-замовленнями, розповідає адміністраторка Анна, отримати товар люди можуть на місці в магазині:

"Якщо є точка видачі, у людини є замовлення на цей товар, саме інтернет-замовлення, наприклад, на гігієнічну помаду, ми її реалізуємо. Бо це було інтернет-замовлення. Адресна доставка на магазин, у нас це практикується".

У магазині є санітарні засоби, графік прибирання, вимірювання температури у працівників. Більшість магазинів на "Плазі" не працюють. Так само закриті піцерії, та люди можуть купити каву на виніс. Віктор працює у кав'ярні, сьогодні його зміна, покупці чекають на каву на вулиці, говорить чоловік:

"Людина зайшла, замовила, я зробив, поставив, і вона вийшла. Все. Більше двох людей не запускаємо, просто людина зайшла, я віддав замовлення і вони пішли".

Проте, як пояснив Тарас Година-Арюпін, люди взагалі не повинні заходити в середину закладу. Правильний варіант – продавати каву через спеціальне віконце, або виносити за двері. У деяких закладах COVID-патруль звернув увагу на маски, які змінюють не так часто, як потрібно або носять не правильно.

У супермаркетах не продуктові відділи заліплені спеціальними стрічками, купити, наприклад, шкарпетки, не вийде, тільки продукти та засоби гігієни. В один з супермаркетів COVID-патруль запускають, та терміново телефонують юристу.

COVID-патруль перевірив і одну з найбільших у Херсоні мереж супермаркетів. Спілкуватися на камеру представниця магазину не схотіла, та в середині порушень помічено не було, - говорять представники Держпродспоживслужби. Тут також можна взяти каву на виніс. У магазині також дезінфікують візки та корзини, у які складають продукти.

Тарас Година-Арюпін говорить, що серйозних порушень на "Плазі" не зафіксували, та декому винесли попередження, якщо під час наступної перевірки зауваження не врахують, на порушників чекають штрафи:

"Якісь недоліки трапляються. В одному з магазинів виконують вимоги постанови 1236 двояко, що я маю на увазі – вони ту групу товарів, яку не дозволено реалізовувати в межах самого магазину, вони трактують, що здійснюють як інтернет-замовлення. Видача відбувається в самому магазині і вони функціонують як пункт видачі, і не зважаючи на такий статус, вони все ж таки пускають людей в середину магазину і реалізують групу товарів, яка дозволена для реалізації в цьому магазині. Тобто має бути або реалізація товарів як магазин, або як адресна доставка і в середину люди не заходять, а отримують згідно замовлення через віконце або через двері".

Під час локдауну уряд, зокрема, забороняє:

 • відвідувати заклади освіти, крім дитсадків та спеціальних закладів;
 • працювати розважальним закладам та ТРЦ, крім роботи продуктових магазинів, аптек у торгових центрах;
 • працювати кафе, барам, ресторанам та іншим закладам харчування, крім роботи на винос та на доставку (ресторани працюватимуть в звичайному режимі лише в аеропортах, а в готелях з 6 до 11 ранку подаватимуть сніданки);
 • працювати фітнес-залам, басейнам, непродовольчим ринкам;
 • працювати кінотеатрам, театрам та іншим культурним закладам;
 • працювати різдвяним ярмаркам;
 • проводити будь-які масові заходи.

Натомість на період локдауну залишили без суттєвих обмежень роботу таких галузей:

 • дозволено працювати магазинам (не менш як 60% площі яких відведено для торгівлі їжею, лікарськими засобами, засобами гігієни, зв'язку), супермаркетам, аптекам, продовольчим ринкам, банкам, поштовим відділенням, готелям, ветеринарним клінікам та аптекам;
 • салонам краси та перукарням дозволено працювати тільки за попереднім записом без очікування всередині;
 • автосервіси залишаться відкритими, а автозаправки будуть працювати без зон харчування;
 • громадському транспорту дозволено працювати з обмеженнями «помаранчевої» зони – тобто перевозити пасажирів у межах кількості сидячих місць;
 • внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень;
 • дозволено проводити професійні спортивні змагання, але без глядачів на трибунах;
 • працюватимуть гірськолижні курорти, але без ресторанів;
 • також немає обмежень на прогулянки на свіжому повітрі, в тому числі в міських парках.

Читайте інші новини Херсона.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, поліція затримала чоловіка, який посеред дня розбирав залізничну колію.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Херсоні розформували ТВК, бо ті фальсифікували на користь Сальда.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини