Новини Херсона: міська рада надала гарантії реалізації тролейбусного проекту

27.12.2020 15:55

У понеділок, 21 грудня, під час онлайн-процедури підписання, Херсонський міський голова Ігор Колихаєв уклав договір гарантії, в рамках якого Херсонська міська рада надає ЄБРР гарантії реалізації Херсонського тролейбусного проекту та повернення кредитних коштів.

Troleibus
Фото: Новий день

Також міський голова та директор КП "Херсонелектротранс" підписали грантову угоду, в рамках якої ЄБРР надає Херсону грант 1,5 млн євро на реконструкцію контактної мережі та тягових підстанцій. Фінансування гранту здійснюється коштом Європейського Союзу, передає Український Південь.

Нагадаємо, що Херсонський тролейбусний проект розпочатий наприкінці 2018 року. В рамках проекту, окрім 10 млн євро кредиту, місто Херсон отримає близько 2 млн євро безповоротних грантових коштів, а саме:

  • Інвестиційний грант 1, 5 млн на модернізацію тролейбусної інфраструктури і розширення контактної мережі, а саме реконструкцію тягових підстанцій, розширення контактної мережі у мікрорайонах Таврійський та Корабел тощо.
  • Грант 460 тис. євро на оплату консультантів в рамках реалізації проекту.
  • Грант 150 тис. євро на розробку плану сталої міської мобільності, розробку якого французька компанія "Egis" вже почала 9 липня поточного року. План сталої міської мобільності міста розглядає не лише питання організації руху транспортних засобів, його економічної та логістичної ефективності, але й концентрується на потребах жителів міста, щоб будь-яке пересування по місту стало для кожного херсонця максимально зручним та комфортним. В стратегічному документі будуть гармонійно поєднані потреби пішоходів, велосипедистів, автомобілістів, користувачів громадського транспорту на основі кращих європейських практик, міжнародних стандартів та унікальних особливостей міста Херсон.

Для довідки, 27 серпня на електронній платформі ЄБРР було оголошено тендер на закупівлю 50 тролейбусів, супутнього обладнання та запасних частин в рамках співпраці з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

Портал електронних закупівель ЄБРР – Client E-Procurement Portal (ECEPP) – портал, на якому клієнти банку здійснюють електронні закупівлі на товари, роботи та консультаційні контракти, відповідно до політика та правила ЄБРР щодо закупівель.

Надходження від позик ЄБРР не будуть використовуватись з метою будь-яких платежів особам або організаціям за будь-який імпорт товарів, якщо такий платіж або імпорт заборонено рішенням Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, прийнятим відповідно до глави VII Статут Організації Об'єднаних Націй або законами країни покупця. Відповідно до правил закупівель, ЄБРР висуває дуже жорсткі вимоги – усі учасники процесу повинні дотримуватися високих стандартів ділової етики в ході проведення торгів та на всіх етапах реалізації проекту. Існує кваліфікація заборонених дій, таких як "змова", "обструкційні дії", "нецільове використання грошей банку", "шахрайство". Будь-який факт таких дій призводить до закриття проекту та отримання "чорної мітки" усіма учасниками проєкту, що є показовим маркером для інвесторів і фондів.

Читайте інші новини Херсона.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Херсоні розформували ТВК, бо ті фальсифікували на користь Сальда.

Також може бути цікаво: у міського голови Херсона з'явилось два заступники.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини