Новини Харкова: суд призупинив роботу коксового заводу через шкідливі викиди

11.12.2020 23:27

Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов Державної екологічної інспекції і зобов'язав ТОВ "Коксовий завод "Новомет" тимчасово зупинити діяльність підприємства. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Koksovyi zavod Novomet
Фото: Укрінформ

"Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо таку скаргу не буде подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення", - зазначили у відомстві, передає Укрінформ.

Як повідомлялося, Державна екологічна інспекція у Харківській області у вересні провела позапланову перевірку діяльності коксового заводу "Новомет". Інспектори ДЕІ встановили, що підприємство здійснювало викиди в атмосферне повітря без дозвільних документів.

За результатами було нараховано збитки у розмірі понад 3,6 млн грн, притягнуто до адміністративної відповідальності посадових осіб та винесено відповідні приписи.

Також Інспекцією було подано до Харківського окружного адміністративного суду позовну заяву про застосування заходів реагування у сфері держаного нагляду (контролю), з метою припинення незаконної господарської діяльності підприємства.

Тим часом у Харкові регулярно проходять акції протесту проти діяльності коксового заводу. Активісти та місцеві жителі виходять з плакатами "Стоп екоцид", "Харків проти коксохіму", "Припиніть нас труїти", вимагаючи закриття заводу через шкідливі викиди.

Харківський коксовий завод - підприємство металургійної промисловості. Відноситься за видами виробничої діяльності до підприємств чорної металургії, підгалузь - коксохімія.

Ключові події:

  • Періодично Харківський КЗ зазнає тиску екологічних активістів, які вимагають закрити завод на підставі того, що він є найбільшим забруднювачем навколишнього середовища в м. Харків. Однак, за даними ЗМІ, екологічний моніторинг із залученням державної екологічної інспекції не виявив перевищення допустимих норм у викидах підприємства.
  • 2019 рік - За інформацією ЗМІ, у вересні 2019 року відбулася зміна власників заводу. Майновий комплекс, який перебував у заставі в "Ощадбанку", був переоформлений у власність кредитора. Надалі завод передали в оренду Торговому дому "Новомет" (пізніше перейменований у «Коксовий завод "Новомет"). Компанію-орендаря пов’язують із Сергієм Кузярою.
  • 2015 рік - За даними ЗМІ, у 2015 р. керівництво Харківського КЗ заявляло про плани реконструкції 3 коксових батарей і будівництва пристрою очищення коксового газу.
  • 2011 рік - За даними підприємства, у результаті модернізації 3 коксових батарей валові викиди шкідливих речовин в атмосферу знизилися з 1014 т/рік у 2003 р. до 388 т/рік у 2011 р.

Читайте інші новини Харкова.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Харкові на балкон у багатоповерхівці невідомі кинули пляшки із запальною сумішшю.

Також може бути цікаво: у Харкові затримали рецидивіста, який пограбував та зґвалтував 72-річну жінку.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини