Новини Харкова: підприємці не задоволенні “карантинною” допомогою (відео)

Претендувати на виплати під час карантину в розмірі 8000 гривень в Харківській області можуть понад 48 тисяч підприємців та найманих працівників. Заяви подали менше половини. Виплатити кошти мають до 8 січня. Підприємці вже почали висловлювати своє незадоволення.

Hryvni
Фото: chas.news

Поліна Гільова — власниця ресторану італійської кухні. У січні його вчергове закриють через посилення обмежень. До карантину заклад отримував вчетверо більше прибутку, говорить Поліна.

Giljova
Фото: Суспільне

"Зараз ми просто відкладаємо на те, щоб сплатити заробітну плату, податки та усі обов'язкові платежі", — каже власниця ресторану, передає Суспільне.

Під час посилених обмежень ресторан працював тільки на доставку. Щодня отримували до 15 замовлень, каже Гільова.

"Бармен пішов на кухню працювати, офіціанти — пішки доставляли в радіусі кілометра піцу, пасту. Щоб вийти в нуль, мені потрібно 10 тисяч щодня. І я аж ніяк не можу зробити цього на доставці", — говорить підприємиця.

Поліна Гільова подала заявку через сервіс "Дія" й за десять днів отримала обіцяні урядом 8000 грн одноразової допомоги.

"Дивлюся на повідомлення і думаю, куди їх витратити? Мені їх на зарплатню витратити, сплатити за них податки чи комунальні платежі? І ані туди, ані туди не те, що не вистачає — це смішно. Я за електрику щомісяця сплачую 40 тисяч", — каже Гільова.

Олексій Дідул — власник магазину з одягом та підприємства зі збирання побутових відходів. Під час карантину підприємець неодноразово припиняв торгівлю. Гроші від уряду отримати не зміг.

Didul
Фото: Суспільне

"Тому що мій КВЕД 47-71, який підпадає під ці 8 тисяч, він не основний, він не перший, а другий. Коли я реєстрував свій бізнес, переді мною не стояло завдання, який КВЕД ставити попереду, який другим", — каже Дідул.

Допомогу можуть отримати підприємці та наймані працівники, основний вид діяльності яких: торгівля (окрім продажу автотранспорту), робота хостелів, закладів громадського харчування, кінотеатрів та театрів, а також працівники сфери культури, спорту, туризму та розваг.

Скільком людям відмовили та чому, обліку не ведуть, сказала Суспільному заступниця начальника регіонального управління Пенсійного фонду Наталія Тарасенко.

Otrymannja kompensacii
Фото: скріншот

Щоб отримати виплати, люди мають офіційно працювати не менше трьох місяців та сплатити єдиний соціальний внесок за третій квартал року. Звернення прийматимуть до кінця року.

Що відомо?

  • Виплати компенсацій почалися 22 грудня. Завершити нарахування коштів держава має до початку зимового локдауну в Україні — 8 січня.
  • "Карантинна" допомога ФОПам: Кабмін продовжив термін прийому заяв до 31 грудня.

Читайте інші новини Харкова.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Харкові знайшли труп чоловіка у сміттєвому баку.

Також може бути цікаво: У Харкові невідомі запустили салют на честь похорону Кернеса.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини