Новини Черкас: жителі одного з мікрорайонів міста обурені роботою КСН

20.12.2020 17:35

Жителі мікрорайону Дахнівський ходять по проїжджій частині, адже донині там не облаштовані тротуари та пішохідні переходи. Не ремонтують там і дороги з часів незалежності. Втім, є низка й інших питань, якими не опікується Комітет самоорганізації населення (КСН) – про це в етері Українського радіо "Рось" розповів житель Дахнівки Олексій Святенко.

Cherkasy
Фото: wikipedia

Комітет мікрорайону Дахнівський утворили у 2009 році. Зі слів голови ГО "АвтомайданЧеркаси", жителя Дахнівки Олексія Святенка, за роки своєї діяльності комітет не вирішував важливих питань для жителів мікрорайону. Саме до Олексія останнім часом зверталися дахнівчани з питаннями, котрі ніхто не вирішує:

"Дорогами Дахнівки курсує транспорт до комплексу "Робінзон", "Селена", до села Свидівок, але ремонт так і не робили. Єдине, що зробили – наклали поодинокі шматки асфальту. Після виборів зникають дитячі майданчики, на їхніх місцях з'являються приватні будинки. Подібне відбувається і з магазинами. Раніше люди мали паї, великі шматки землі, нині ж ці землі продають під містечка для котеджів і люди можуть розраховувати лише на 10 соток. Також виникають постійні непорозуміння із маршрутом № 11", - розповів він, передає Суспільне.

Нинішній голова КСН мікрорайону Дахнівський Микола Мирза запевнив, що комітет працює і вирішує питання відповідно до своїх можливостей:

"Дороги ремонтують, проте коштів на капітальний ремонт не вистачає. Свята проводимо, дерева та алеї висаджуємо, займаємося також ремонтом каналізації. Хочемо ще облаштувати муніципальний пляж", - повідомив він.

За словами Олексія Святенка, цього недостатньо. Він розповів, що його неодноразові звернення до секретаря КСН мікрорайону Дахнівський навіть не реєстрували та ніяк на них не реагували.

Що таке КСН?

За словами кандидатки політичних наук, викладачки кафедри державної служби публічного адміністрування та політології ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександри Дем'яненко, КСН – це орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайонів міста.

"Дозвіл на створення КСНу надає міська рада на основі рішення зборів жителів за місцем проживання. Кошти для здійснення повноважень КСН-и отримують з міського бюджету", - зазначила вона.

За її словами, в Черкасах 19 комітетів самоорганізації населення. До їхніх повноважень належить:

  • представляти разом з депутатами інтереси жителів мікрорайону в міській раді та її органах;
  • вносити у пропозиції до проєктів програм соціально-економічного і культурного розвитку міста та проектів міського бюджету;
  • здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам мікрорайону житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у зазначених жилих будинках ремонтних робіт;
  • організовувати допомогу громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, сім’ям загиблих військовослужбовців, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, а також іншим вразливим групам населення;
  • сприяти правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку;
  • розглядати звернення громадян, вести прийом громадян;
  • сприяти депутатам в організації їхніх зустрічей з виборцями, прийому громадян і проведенні іншої роботи у виборчих округах.

За законом, КСН обирається терміном на строк повноважень міської ради, якщо інше не передбачено рішенням ради чи положенням про орган самоорганізації населення. За рішенням Черкаської міськради минулого скликання, повноваження КСНів припиняються через пів року після набуття повноважень новим складом ради.

За словами Олександри Дем'яненко, дострокове припинення повноважень КСН можливе за рішенням міськради або виконкому, рішенням зборів жителів, або шляхом саморозпуску.

Читайте інші новини Черкас.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Черкасах побили депутата.

Також може бути цікаво: чоловіку загрожує до п’яти років позбавлення волі за вирощування канабісу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини