Новий АРМАгеддон: через дії призначеного управителя опалювальний сезон у Новояворівську та Новому Розділі на межі зриву

01.08.2019 14:00

«Ланцюг смерті» на Львівщині – це не постапокаліптичний фільм жахів, а цілком вірогідна реальність у випадку подальшого недбалого управління Новороздільською ТЕЦ. Внаслідок судової тяганини довкола підприємства енергозабезпечення у кількох містах вже перетворилось на колапс. Чому ситуація вийшла з-під контролю та яка роль АРМи у цьому процесі – дізнавалась Наталія Дігтяр.

Нагадаємо, Агентство з розшуку та менеджменту активів у рамках кримінального провадження віддало управління Новороздільською теплоцентраллю приватному підприємству «Гарант Енерго М».

Пізніше стало відомо: новий управитель взявся керувати стратегічними об’єктами з суцільними порушеннями, не маючи на той момент жодних документів: ані ліцензії на управління теплоелектроцентралями, ані дозвільних документів на ведення господарської діяльності, а також… жодного професійного робітника в штаті.

«Допущено було безліч помилок, що стосуються і юридичної компоненти, їм виписувались дозволи, ліцензії видавалися на коліні. Мотивувалося все тим, що два міста повинні отримати тепло. Наспекулювались до того, що в Новому Роздолі відбулась техногенна катастрофа. У Новояворівську зараз місто на межі техногенної катастрофи з питання електромереж», – зазначає директор ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш.

Події довкола ТЕЦ спричинили справжній енергетичний колапс

«СтопКор» надіслав запит з одним-єдиним питанням до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг: чи мало підприємство відповідні документи на момент набуття ним чинності, тобто з 24 вересня 2019 року? І з’ясувалося, що ні.

Ліцензію отримати поспіхом вдалося, а от забезпечити стратегічні підприємства профільними співробітниками та ще й на початку опалювального сезону не вийшло. Робітники під управлінням нового керівника працювати категорично відмовляються. Та й взагалі почали масово звільнятися, бо теперішній управитель вже кілька місяців не видає їм зарплату.

«Я батько чотирьох дітей, і зрозуміло, без джерела існування, без основного заробітку, яке втрачене, неможливо прожити. Я працюю окрім підприємства ще на двох роботах», – розповідає екс-керівник теплотурбінного цеху ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Юрій Калагурка.

Попри це новий управитель не має коштів, щоб погасити заборгованості перед НАК Нафтогазом та Укртрансгазом. Як заявляють у цих структурах, загальна сума боргів «Гарант Енерго М» становить вже близько мільярда гривень!

Тому Нафтогаз був вимушений зайняти жорстку позицію – поки всі борги не будуть погашені, ані краплини газу не пустять на ТЕЦ.

Дивіться також: Тарифи на електроенергію: Зеленський зважився на рішучий крок

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини