«Нові обличчя» чи політичні «хамелеони»: якою буде Верховна Рада 9-го скликання

23.07.2019 17:00

Одним з найяскравіших трендів виборчої кампанії, що минула, називають запит суспільства на «нові обличчя» у парламенті. Та за новими партійними вивісками часто ховаються «старі» гравці політикуму. Ця ситуація найбільш характерна для мажоритарних округів, стверджує політолог Людмила Зубрицька.

"На регіональному рівні політики перевзуваються на ходу", - Людмила Зубрицька.

Кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУКМА зазначає: в основі тренду лежить відчуття реваншу, яке кожен наділяє власним сенсом залежно від того, в якому соціальному дизайні він живе: хтось боїться реваншу «Партії регіонів», хтось – повернення проросійських сил, хтось – націоналістів.

«Якщо ми візьмемо сьогодні списки кандидатів, а їх доволі багато, то там безліч людей, прізвищ, які ніяк не могли не бути в «Партії регіонів». Чому? Тому що партія була масова. Тому що, якщо людина має волю до політики, то вона буде намагатися якимось чином продовжити своє політичне життя», – пояснює пані Людмила, – «І тому на регіональному рівні, звісно, у нас політики починають перевзуватися на ходу, дуже швидко. Тобто вони змінюють політичні партії».

На думку політолога, цьому сприяє й те, що політичне поле в Україні неврегульоване стовідсотково ані на законодавчому рівні, ані на рівні цінностей, сприйняття. І саме завдяки цьому політичні актори дозволяють собі різноманітні люфти.

Інтерв’ю повністю: «Ми живемо в епоху тотального популізму» – політолог Людмила Зубрицька про маніпулювання свідомістю виборців

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X