Нова схема приховування статків: що пов’язує українського аграрія Гордійчука та простого англійського фермера Сміта?

17.12.2018 13:23

Не є таємницею, що вітчизняні бізнесмени, політики і посадовці полюбляють атрибути розкішного життя, як то елітна нерухомість та дорогі автівки, проте зовсім не люблять ці статки декларувати. Втім, записувати майно на родичів, охоронців та коханих жінок - це вже “вчорашній день”. Нині в моді нова схема приховування статків.

Ось, наприклад, розкішний житловий комплекс «Печерськ хіллз» в елітному районі Києва, у провулку Мічуріна. Краєвиди, що відкриваються з вікон, просто вражають: чудові панорами столиці, Києво-Печерська лавра та схили Дніпра.

Як можна побачити на спеціалізованому порталі з продажу нерухомості, чотирикімнатну квартиру тут продають за понад півмільйона доларів. У резиденції є все, що потрібно для скромного життя VIP-персон: басейн, спа-зона, персональний тенісний корт.

У квартирах цього комплекса проживають, як не важко здогадатись, люди “непрості”. Зокрема, тут мешкає одіозний аграрій Андрій Гордійчук. А замовником будівельних робіт на цій ділянці, згідно з дозвільною документацією є… скромний англійський фермер на ім’я Крістофер Брайан Девідсон Сміт.

Загадковий “агент Сміт” володіє молочною фермою неподалік від Шептон Маллету, а окрім цього має відношення як мінімум до 27 різнопрофільних компаній у Великій Британії. Серед іншого, зокрема, він є лижним інструктором.

В Україні ж містер, тобто пан Сміт виступає співвласником ТОВ “ПАРКХАУЗ”, а також зареєстрований як фізична особа - підприємець за видом діяльності “68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна”. Більше того, якщо зазирнути в реєстр прав на нерухомість, можна побачити, що британський фермер є формальним власником 26 квартир. Що, звісно, дуже зручно для фактичних власників, які не хочуть "світити" свою елітну нерухомість.

Спосіб приховування незаконних статків за допомогою підставних іноземців набуває популярності в середовищі одіозних українських чиновників, адже її дуже складно відслідкувати, і поступово витісняє старі схеми.

Наприклад, нерухомість одіозного аграрія Гордійчука, як то апартаменти в Хмельницькому майже на 100 квадратних метрів, квартира в Житомирі на 60 квадратів, житло в Ірпені на 700 квадратів та 6 гектарів землі поблизу столиці, згідно з декларацією належать його дружині Анні. Втім, подейкують, що Анна є вже колишньою супутницю життя пана Андрія. Теперішня дама серця депутата, Єлизавета теж є доволі багатою жінкою: володіє розкішним Мерседесом з іменними номерами та магазином елітної білизни.

Проте, оскільки жінки у житті посадовця, як бачимо, є величиною непостійною, цілком імовірно, що пан Гордійчук також вирішить скористатись “схемою містера Сміта”. Адже мільйони, видурені Першим національним кооперативом у селян, а компанією “Сапоніт-Інвест” - у колег-аграрїїв, треба надійно приховати.

Детальніше про “молочні” та “зернові” афери підконтрольних Гордійчуку структур - у спецрозслідуванні “Стоп Корупції”:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини