No smoking: ДФС ігнорує нелегальний збут цигарок

22.02.2019 12:09

Майже рік всі осередки «СтопКору» працювали на те, аби з’ясувати, що власне, наразі відбувається з тютюновим ринком. Робили контрольні закупівлі. І зрозуміли, що ситуація з нелегальним продажом цигарок є системною.

Цілу партію безакцизних цигарок журналісти закупили на ринку «Юність» у Києві. Тютюн в однієї жінки купували протягом року. Продавчиня розповіла, що стоїть тут щодня, а постачальник її – у Львові. Та коли продавці побачили камеру, вони розбіглися миттєво. Видно, що це навичка, вироблена роками.

«Це втрати державного бюджету, по-перше. По-друге, це махінації, пов'язані з обігом неконтрольованого підакцизного товару, а це завжди знаходиться під особливим контролем держави, і це є основним відсотком наповнення державного бюджету», - наголошує пан Лосовський.
Звісно можна припустити, що продукцію без акцизу і справді просто вкрали зі складу дьюті фрі – якби такі торгівельні марки ми б знайшли в самих магазинах безмитної торгівлі. Але ні. Їх туди ніколи ніхто не постачав.

Саме через відсутність на продукції, якою торгують чи не з землі, відповідного маркування, цікавість до точок нелегального збуту мала би проявити Державна фіскальна служба. «СтопКор» направив інформаційний запит про інтерв’ю та навіть запропонував свої послуги у ліквідації незаконного продажу. Натомість отримав паперову відписку, де жодних конкретних фактів: ані про кількість рейдів, ані ліквідовані точки.
Зважаючи на все побачене, виникає закономірне питання: чи не в долі фіскали із бабцями на «Юності»?

Детальніше про це – у новому сюжеті Наталії Щербини:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини