Німецькі вчені заявили, що COVID-19 проникає в клітини серця і вражає серцеві тканини

04.06.2020 15:48

Молекулярні біологи з Німеччини встановили, що новий коронавірус може вражати клітини серця, а також активно розмножуватися в них, провокуючи збої в роботі серця.

Вчені опублікували результати свого дослідження в репозиторії "bioRxiv", передає "Lenta.ua".

SARS-CoV-2, як підтвердили дослідники з Франкфуртського університету імені Гете, може як проникати в окремі клітини серця, так і вражати цілі клітинні культури серцевої тканини. Вчені провели серію експериментів, в рамках яких заразили новим коронавірусом клітини серця, а потім виділили з них життєздатні вірусні частинки. Останнє вказує на те, що коронавірус здатний розмножуватися в клітинах серця.

Дослідження показало, що коронавірус викликає масову загибель кардіоміоцитів, а також перешкоджає їх скороченню, тобто, коронавірусна інфекція може розглядатися в якості прямої загрози для серця. Про те, що коронавірус небезпечний для серця, було відомо і раніше, але в новій науковій роботі вченим вперше вдалося простежити за тим, як саме SARS-CoV-2 уражає клітини серцевої тканини.

"Ми сумнівалися в тому, що коронавірус може нормально розмножуватися в серцевих клітинах, так як в останніх не проводиться TMPRSS2 - важливий для відтворення коронавірусу фермент. Але досліди показали, що вірус може обходити цю проблему, використовуючи якийсь невивчений біологічний механізм", - говорить Стефані Діммелер, автор проекту.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини