Нічого не бачу, нічого не чую: ДБР закриває очі на злочини правоохоронців?

13.11.2019 10:00

Львівщина – «вотчина» голови Державного бюро розслідувань Романа Труби. Поза тим, саме цей регіон є одним з лідерів за кількістю гучних корупційних скандалів, а численні обіцянки покарати топпосадовців-хабарників так і залишаються лише словами. Чому ДБР відмовляється розслідувати справи проти суддів і правоохоронців у Львівській області? З’ясовувала Альона Середа.

Випадки бездіяльності бюро непоодинокі. Знімальна група «СтопКору» зустрілась із паном Олександром, мешканцем Львова.

Історія його протистояння з правоохоронною системою почалася з багатоповерхівки, яку вирішили зводити впритул до спадщини ЮНЕСКО. Через порушення будівельних норм під загрозою обвалу опинилося майже десять сусідніх будинків. Саме тому пан Олександр звернувся до поліції.

Багатоповерхівку звели з порушенням норм

Розслідування тягнули довгих три роки, споруду ввели в експлуатацію, та, попри численні висновки й експертизи, слідчий справу закрив. А от наскільки правомірним це було, мало б розібратися ДБР, куди пан Олександр звернувся із беззаперечними доказами, що будівництво таки було незаконним.

«Вперше я звернувся десь 28 грудня минулого року з величезною заявою, де я описав, на мій погляд, незаконні дії як слідчого Дмитрієва, так і прокурора. Єдине, що я свою заяву назвав скаргою. Мою заяву відмовились зареєструвати в ЄРДР. Хоча, згідно зі статтею 214, вони мають реєструвати будь-яку заяву», – згадує чоловік.

Після цього пан Олександр звернувся до Личаківського районного суду м. Львова зі скаргою, проте отримав чергову відмову.

Якщо коротко, то зареєструвати заяву та внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань пану Олександру вдалося тільки після кількох судів. Та питання, наскільки ретельно ДБР підійде до справи, якою слідчі так відверто не хотіли займатися, залишається риторичним.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини