Ні – «чванківщині»: активісти з Одеси та Києва протестують проти рішення ВККС стосовно судді Чванкіна

13.06.2019 15:23

Вони працюють на благо українського правосуддя. Вони обиралися з-поміж найкращих. Вони очищають суди від недобросовісних служителів Феміди. Чи може не очищають? Про те, як Вища кваліфікаційна комісія суддів України залишила на посаді одіозного суддю Чванкіна. Дивіться в ексклюзивному розслідуванні Асі Глуцької.

Палаючі фаєри та десятки плакатів: під Адміністрацією новообраного президента Зеленського зібрались обурені активісти з Києва та Одеси, адже напередодні ВККСУ визнала суддю-мільйонера Сергія Чванкіна таким, що «відповідає займаній посаді».

«Чванкін, як виявилось, пропрацював два роки і став головою суду, а треба не менше 5 років. Якщо головою побув, ти не можеш бути більше двох термінів. А він недоторканий», - наголошує голова правління всеукраїнської народної ради протидії корупції Анатолій Буднік, - «Нам хочеться покласти край чванківщині-ківаловщині, Він особисто мені через свою дружину запропонували кошти щоб ми не бастували».

Розслідування «СтопКору» про суддю Київського райсуду Одеси Сергія Чванкіна тривало майже рік. У кар’єрі нашого героя – суцільні державні посади. Його дружина – племінниця хрещеного батька судової системи Одеси, екс-голови ЦВК часів Кучми Сергія Ківалова. Мабуть, тому пану Чванкіну все як з гуски вода – численні порушення в роботі, невідповідність його способу життя задекларованим доходам та напади на журналістів.

Знімальна група зафільмувала будинок, придбаний тещею-пенсіонеркою пана судді в лакшері ЖК «Оазис». Ріелтори кажуть: маєтки тут коштують щонайменше мільйон доларів. Утім, на співбесіді перед кваліфікаційною комісією Чванкін називає іншу суму: буцімто на момент купівлі вартість житла становила… 68 000 доларів.

Усі ці факти журналісти передали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Тож їхній вердикт, м’яко кажучи, неабияк здивував.

Коментарі


X