Ні – «чванківщині»: активісти з Одеси та Києва протестують проти рішення ВККС стосовно судді Чванкіна

13.06.2019 15:23

Вони працюють на благо українського правосуддя. Вони обиралися з-поміж найкращих. Вони очищають суди від недобросовісних служителів Феміди. Чи може не очищають? Про те, як Вища кваліфікаційна комісія суддів України залишила на посаді одіозного суддю Чванкіна. Дивіться в ексклюзивному розслідуванні Асі Глуцької.

Палаючі фаєри та десятки плакатів: під Адміністрацією новообраного президента Зеленського зібрались обурені активісти з Києва та Одеси, адже напередодні ВККСУ визнала суддю-мільйонера Сергія Чванкіна таким, що «відповідає займаній посаді».

«Чванкін, як виявилось, пропрацював два роки і став головою суду, а треба не менше 5 років. Якщо головою побув, ти не можеш бути більше двох термінів. А він недоторканий», - наголошує голова правління всеукраїнської народної ради протидії корупції Анатолій Буднік, - «Нам хочеться покласти край чванківщині-ківаловщині, Він особисто мені через свою дружину запропонували кошти щоб ми не бастували».

Розслідування «СтопКору» про суддю Київського райсуду Одеси Сергія Чванкіна тривало майже рік. У кар’єрі нашого героя – суцільні державні посади. Його дружина – племінниця хрещеного батька судової системи Одеси, екс-голови ЦВК часів Кучми Сергія Ківалова. Мабуть, тому пану Чванкіну все як з гуски вода – численні порушення в роботі, невідповідність його способу життя задекларованим доходам та напади на журналістів.

Знімальна група зафільмувала будинок, придбаний тещею-пенсіонеркою пана судді в лакшері ЖК «Оазис». Ріелтори кажуть: маєтки тут коштують щонайменше мільйон доларів. Утім, на співбесіді перед кваліфікаційною комісією Чванкін називає іншу суму: буцімто на момент купівлі вартість житла становила… 68 000 доларів.

Усі ці факти журналісти передали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Тож їхній вердикт, м’яко кажучи, неабияк здивував.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X