Незаконний видобуток піску на Житомирщині припинено

СБУ припинила незаконний видобуток піску в Коростишівському районі Житомирської області. Через нелегальний намив копалин держава зазнала 50 мільйонів гривень збитків.

На Житомирщині Служба безпеки України припинила незаконний видобуток піщаної суміші у промислових масштабах на території Коростишівського лісгоспу.

За даними слідства, київська комерційна структура самовільно зайняла земельну ділянку, що належить комунальному підприємству «Житомироблагроліс», та організувала протиправну розробку надр.

Про це на офіційному веб-сайті інформує Служба безпеки України.

Піщані нелегали видобували копалини на ділянці площею понад два гектари, а суміш реалізовували комерційним структурам Київської області за ринковими цінами.

«Ініційовані СБУ інженерно-екологічна і товарознавча експертизи показали, що ділки встигли видобути 96 тисяч кубічних метрів піску та завдали збитків державі на 51,7 мільйона гривень. Крім того, за оцінками Державної екологічної інспекції, земельна ділянка тепер є непридатною для використання за цільовим призначенням і відновленню не підлягає», — зазначається в повідомленні.

Директору видобувного підприємства повідомили про підозру і відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.239-1 (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель), ч.1 ст.240 (порушення правил охорони або використання надр) та ст.254 (безгосподарське використання земель) Кримінального кодексу України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини