Незаконне будівництво ЖК «Мілос» у Києві: що робить поліція?

Поки в Києві триває скандальне будівництво ЖК «Мілос», поліція Деснянського району не коментує перебіг слідства.

жк "Мілос"
Будівництво ЖК "Мілос" на Троєщині Фото: novostroyki.org

Громадський активіст та борець із незаконними забудовами Максим Томілов заявляє, що це може бути чергова спроба закриття справи через вичерпання строку давності. І знову посадовці не будуть покарані.

Слідчий у кримінальному провадженні – Юлія Головко. Під час візиту до Деснянського райвідділу поліції її на місці не було. Провадження було відкрито більш як два місяці тому, але інформація про проведення будь-яких слідчих дій чи щодо руху у справі у заявників відсутня.

кримінальне провадження у справі ЖК "Мілос"
За фактами порушень було відкрито кримінальне провадження

Активісту вдалося зв’язатися з керівником відділу Сергієм Митичем. Той повідомив, що наразі слідча поїхала на виїзд та відмовився від надання коментарів щодо розслідування цієї справи. У разі необхідності (на розсуд слідчого) активістів буде викликано для надання показів.

жк "мілос"
Активіст прийшов до Деснянського райвідділку Фото: скриншот

Максим Томілов наголошує: відбуваються маніпуляції на законодавчому рівні, адже громадськість не може отримувати відомості про перебіг розслідування. А органи прокуратури, які повинні здійснювати процесуальне керівництво, не діють. Як підсумок, маємо безліч безкарних порушень посадовцями різного рівня.

«Ми хочемо зрозуміти, чи робить поліція бодай щось. Адже, на нашу думку, за більш ніж два місяці з часу відкриття кримінального провадження не зроблено взагалі нічого. І тому ми приїхали до слідчої. Можливо, в нас є така інформація, яка їм потрібна для розслідування. Можливо, вони б нам пояснили, де вони "застрягли" у розслідуванні», – зазначає правозахисник.

Нагадаємо:

  • 2 липня 2021 року ВГО «Стоп корупції» листом повідомила Держгеокадастр про порушення вимог земельного законодавства у Києві, у провулку Милославському житлового масиву Троєщина. Там, у зоні охоронюваного ландшафту, із грубими порушеннями зводять 27-поверховий ЖК «Мілос».
  • На цих земельних ділянках висотна забудова заборонена – це суперечить Генплану міста Києва. А МУО надано для індивідуального житлового, гаражного та дачного будівництва. Функціональне призначення ділянок – територія вулиць і доріг, частково територія захисної зелені та частково комунально-складська територія.
  • Щодо Держгеокадастру, то у структурі відповіли стандартною «відпискою»: перевірку скандального об’єкта спершу перенесли на 3-й, а згодом – уже на 4- й квартал 2021 року. «Стоп корупції» продовжує наполегливо вимагати здійснення повноважень у повному обсязі.

Отже, після 6 місяців розгляду звернень «Стоп корупції» і майже року з моменту видачі дозволу на будівництво, поліція взялася розслідувати незаконне будівництво. І таки внесла у ЄРДР відомості щодо КП за ознаками передбаченими ч. 1 ст. 364 КК України

Проте після спілкування з керівником стало зрозуміло, що як і в інших подібних справах, слідчі дії не проводяться, не говорячи вже про вручення підозри посадовим особам.

Активіст ВГО "Стоп корупції" звернувся з клопотанням до Деснянського управління поліції, з метою отримання коментаря від слідчої щодо кримінального провадження №12021100030002721 від 13.10.2021. Мета – дізнатися подробиці про стан досудового слідства та терміни його завершення. Будемо інформувати.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини