Максим Томілов
Максим Томілов Правозахисник

Незаконна забудова на Подолі: на ділянці під індивідуальне будівництво зводять хмарочос

На столичному Подолі – чергова сумнівна забудова. ЖК Life Story зводять на вул. Метрологічній. За будівництвом цього комплексу ми почали стежити ще на початку 2021 року, оскільки наприкінці 2020-го вони отримали дозвіл на виконання будівельних робіт.

SC TOCHKA ZORU TOMILOV
На Подолі забудова ЖК Life Story відбувається за сумнівним дозволом Ілюстрація: СтопКор

Забудова на Подолі: сумнівний дозвіл ДАБІ

Дозвіл сам по собі – дуже сумнівний. Адже його було видано на будівництво житлового комплексу на земельній ділянці, що має цільове призначення для індивідуального житлового, гаражного та дачного будівництва. Однак невідповідне використання земельної ділянки під сумнівну забудову анітрохи не збентежило ДАБІ.

Я почав стежити за забудовою й розповідати вам про цей комплекс ще тоді, коли тут почали заливати фундамент. Як можна побачити наразі, половина будинку вже зведена й продовжує будуватися без будь-яких перешкод з боку контрольних і правоохоронних органів.

Zabudova Podil
Забудову на Подолі здійснюють на ділянці під індивідуальне будівництво Фото: скриншот

За понад пів року, що минули, ми спрямовували багато запитів і звернень до відповідних структур. І зараз я розповім докладніше, як вони у нас працюють.

Міндовкілля: забудова на Подолі ведеться без оцінки впливу на середовище

Ми направляли запити до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, яке надало відповідь, що оцінка впливу на довкілля на цьому об’єкті не проводилася. Нагадую, що така оцінка має проводитися до початку будь-яких планових робіт і є обов’язковою.

Відповідь є, але жодної реакції на цю ситуацію немає.

Правоохоронці й депутати не реагують на незаконну забудову на Подолі

Йдемо далі – звернення до Департаменту земельних ресурсів і Держгеокадастру, які виїжджали на перевірку, встановлювали факти порушень й спрямовували інформацію до прокуратури й поліції.

На даний момент, як можна побачити, жодного результату теж немає.

Zabudova Podil
Незаконна забудова на Подолі здійснюється понад пів року Фото з відкритих джерел

Тоді ми пишемо звернення до ТСК із питань розслідування корупції у ДАБІ з приводу того, що здійснюється незаконне будівництво на підставі виданого Держархбудінспекцією неправомірного дозволу.

Але за всю історію свого існування ТСК не притягнула до відповідальності жодної посадової особи. Отже, й це звернення також залишилося без результату.

Що ж ми маємо у підсумку?

Більше ніж пів року хмарочос на Подолі зводять із порушеннями. Адже тут не тільки нецільове використання земельної ділянки, тут порушено щільність забудови – невеличка ділянка повністю забудовується житловими висотками, не забезпечено відповідну інфраструктуру.

І все це поки залишається безкарним.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини