Дмитро Снєгирьов
Дмитро Снєгирьов Експерт, співголова ГІ "Права Справа" - публікації на сайті Стопкор

Несертифікована вакцина під виглядом гумконвою: Росія завезла на окуповані території майже пів мільйона доз

Несертифікована вакцина для жителів окупованих частин Донеччини та Луганщини: 25 листопада «гуманітарним конвоєм» із Росії буде доставлено до окупованого Донецька 250 000 доз Sputnik Light. Також 25 листопада Росія доставить вакцину Sputnik Light на окуповану територію Луганщини. Там анонсували одержання 150 тисяч доз препарату.

SC TOCHKA ZORU SNEGIREV
Росія тестує несертифікований Sputnik Light на жителях окупованих частин Донецької та Луганської областей Ілюстрація: СтопКор

Несертифікована вакцина російського походження від ковіду почала надходити на окуповані Росією території з 1 лютого 2021 року.

Наразі в окупованих частинах Донеччини та Луганщини – критична ситуація з поширенням коронавірусу: дві третини лікарень вщерть заповнені ковідними пацієнтами. На цьому тлі країна-агресор використовує окуповані території як зону для тестування несертифікованої вакцини.

Про масштаби розповсюдження коронавірусної інфекції свідчать так звані офіційні цифри статистики самопроголошених міністерств охорони здоров’я.

Якщо станом на 30 липня цього року в окупованих частинах Луганщини було зареєстровано трохи більше ніж 6 тисяч хворих, то станом на 25 жовтня їх уже 17,5 тисячі. Тобто можна стверджувати, що попри так званий гумконвой із Росії, який завіз несертифіковану вакцину Sputnik Light, темпи захворюваності перевищують усі граничні норми та значно перевищують загальносвітовий.

Зараз, за офіційною статистикою самопроголошених «мінздравів» окупованих частин двох областей, рівень смертності серед тих, хто заразився – близько 12%. Тоді як у світі цей показник у середньому 1,7%-2%.

Нагадаю, у липні зайшов так званий «гумконвой» з російською вакциною Sputnik Light. За ідеєю, рівень смертності мав би знизитися, а він збільшився у кілька разів.

sputnik-lajt
«Sputnik Light» не пройшов сертифікацію навіть у Росії Фото з відкритих джерел

На мій погляд, такий високий рівень смертності насамперед пов’язаний із тим, що росіяни поставили до окупованих ними частин України несертифікований препарат.

Утім, так звана офіційна статистика не відповідає дійсності.

Окупаційною владою подаються викривлені цифри. Під летальними випадками від пневмонії насправді маскуються смерті хворих на COVID-19. Але мушу зауважити, що й українські ЗМІ не завжди подають правдиву інформацію щодо ситуації з коронавірусом на окупованих територіях.

Ті тези, які звучали й мали ілюструвати ситуацію в окупованих районах, не відповідали дійсності. Зокрема, заява про те, що жодного пункту вакцинації на окупованих територіях немає. Це не так, на окупованих територіях Донеччини їх 32, а в загарбаних частинах Луганщини – 19.

Інше питання, що щеплення роблять сумнівною вакциною. Власне, збільшення рівня смертності в цих районах пов’язане якраз із наявністю, а не відсутністю російського несертифікованого препарату Sputnik Light.

Нагадаю, що сертифікація вакцини Sputnik Light, за даними російського МОЗ, завершиться лише наприкінці поточного року.

Ідеться про те, що Росія використовує окуповані території України як сіру зону для власних дослідів і випробування несертифікованої вакцини на жителях.

Gumkonvoi
Російський "гумконвой" в окупованих районах Фото з відкритих джерел

Є ще важливий момент, на якому українській владі слід наголосити під час відповідної інформаційної кампанії. Дані про вакцинування на території Росії вносяться до єдиного порталу державних та муніципальних послуг – для формування електронного сертифіката. Так от, у «влади» окупованих частин Луганщини та Донеччини немає доступу до цих систем. І це вакцинування недійсне навіть на території Росії, не кажучи вже про те, що не дійсне на території всіх інших країн.

Додам, що так званий «гуманітарний конвой», в якому міститься несертифікована вакцина, на окуповані території пропускають безперешкодно.

І на цій ситуації мала б зіграти українська влада.

Україна мала б запропонувати постачання вакцини на окуповані території за допомогою гуманітарних структур Червоного Хреста та ОБСЄ. Понад те, українська сторона на міжнародному рівні має виступати з ініціативою створення пунктів щеплення на окупованих територіях у рамках гуманітарної програми Червоного Хреста.

Це нормальна світова практика, яку має використовувати Україна. Й відповідно відігравати цю ситуацію на політичній арені на свою користь. Ми маємо продемонструвати: Україна не залишила своїх громадян напризволяще без медичної допомоги.

Україна повинна наполягати на допуску Червоного Хреста на окуповані території та передачі визнаних ВООЗ вакцин через міжнародні інституції.

Нагадаю:

  • Несертифікована вакцина від ковіду почала надходити до окупованих районів з 1 лютого 2021 року. Далі 28 липня загарбана частина Донеччини отримала 86 тисяч доз вакцини Sputnik Light. 9 серпня 2021 року на підконтрольну терористам територію Донеччини було доставлено партію вакцини Sputnik Light у кількості 90 000 доз.
  • У ході щорічної прямої лінії президент Росії Путін повідомив, що Росія поставить додаткові обсяги антиковідних вакцин до загарбаних нею територій на Сході України. Він також зазначив, що це питання, яке «вимагає уважного до нього ставлення».
  • Своєю чергою, президент України В. Зеленський заявив, що реальна ситуація з епідемією коронавірусної хвороби COVID-19 на окупованій частині Донбасу жахлива, але від допомоги України окупанти відмовилися. Утім, Україна вакцинуватиме жителів окупованих територій України.
  • За словами Зеленського, до плану вакцинації будуть внесені наші громадяни з тимчасово окупованих територій. «Ми не забуваємо про них, це наші люди, українці. І ми робимо все, щоб вони це відчували», – заявив він.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини