НеProzorrі закупівлі – у Броварах викрито корупційні тендерні схеми

06.08.2018 12:07

Бюджет міста Бровари на Київщині офіційно сягнув 1 мільярд 100 млн грн. А неофіційно стандартні відкати в нашій країні складають мінімум 10%, тобто в самих лише Броварах нечисті на руку чиновники кладуть до кишені щонайменше 100 мільйонів гривень на рік. Журналісти «СтопКору» дослідили, за допомогою яких саме схем ці мільйони фактично крадуть у громади.

Минулого року у місті провели тендер на ремонт 1,5-кілометрового відрізку головної вулиці – Київської, переможцем якого стало «Броварське шляхово-будівельне управління №50» з сумою 32 млн грн, що нібито дозволило місцевому бюджету зекономити 6 мільйонів. Аж раптом розпочинаються фокуси: міська рада перераховує на ремонт дороги лише 8 мільйонів, після чого договір розривають, оскільки документацію відправляють на коригування. І вже буквально через місяць оголошують новий тендер.

Щоправда, його вартість уже зростає на 50% і становить 49 млн грн. І участь у тендері беруть тільки дві фірми: «Броварське шляхово-будівельне управління №50» та приватне підприємство «КиївшляхБуд», оскільки замовник вносить чіткі вимоги до компаній, які можуть взяти участь у тендері.

«Замовник вносить вимоги до тендерної документації такі, що виконати їх, в принципі, може мало компаній на ринку. Вся документація прописана під ПрАТ Броварське ШБУ», - коментує ситуацію юрист Броварського осередку ГО «Стоп Корупції» Роман Гринюк. А саме, одна з ключових вимог була такою, щоб компанія, яка бере участь у тендері, мала аналогічний досвід виконання робіт на суму не менше ніж 32 млн грн. А це – увага! – той самий тендер, який компанія виграла на ремонт цієї ж дороги раніше.

Без жодних торгів і пониження ціни тендер знову виграє підприємство «Броварське ШБУ 50». Журналісти «СтопКору» вирішили запитати у керівника компанії, як їм вдалося двічі виграти один і той самий тендер, тільки зі значно вищими сумами. Знімальна група тричі приїздила в офіс компанії, проте керівництва на місці ніколи не було. У короткій телефонній розмові, яка все ж відбулась з ініціативи журналістів, генеральний директор ПрАТ «Броварське ШБУ №50» Віктор Гавриленко від прямої відповіді знову ж таки ухилився.

Подробиці власного розслідування «Стоп Корупції» - у відеоматеріалі:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини