НеProzorrі закупівлі: у Броварах тендер перетворили на міжсобойчик

09.08.2018 11:49

Побороти усю корупцію в державних закупівлях навіть через систему Prozorro неможливо, ризики будуть завжди, - стверджує перший заступник міністра економіки Максим Нефьодов, який відповідає в міністерстві за реформу публічних закупівель, у тому числі за впровадження електронних тендерів. На конкретному прикладі міста Броварів знімальна група «СтопКору» дізналась, які схеми вигадали місцеві корупціонери, аби обійти систему та обікрасти місто на десятки, а то й сотні мільйонів бюджетних гривень.

З приводу ситуації навколо скандального тендеру на ремонт 1,5 км вулиці журналісти «Стоп Корупції» поспілкувались з мером міста Ігорем Сапожко, проте міський голова порушень ніби не помічає. До вашої уваги цей діалог:

ІС: Проектно-кошторисна документація робилася в 2012 році, зрозуміло, що сьогодні вартість асфальтобетону, вартість робіт і заробітної плати уже змінилась.

СК: Ви кажете, що проектно-кошторисна документація розроблялася у 2012 році, але тендер проводився у 2017.

ІС: Ми пішли на коригування, тому що в проекті не були передбачені такі речі, як освітлення і тротуари. Відкоригували проект і по новому оголосили тендер.

СК: Вам не здається, що умови були прописані дискримінаційні?

ІС: Я на сьогоднішній день я не вбачаю дискримінаційних ситуацій. Це прописував тендерний комітет і розпорядник коштів, це питання не до мене.

Але і це ще не все. Виявляється, що компанії, які брали участь у тендері на ремонт дороги дружать між собою. «В 2017 році ці дві компанії – ПП КиївшляхБуд» і ШБУ №50 – розіграли між собою тендерів на 230 мільйони. На 119 млн виграв ШБУ і на 116 млн КиївшляхБуд. Це так само були аукціони без пониження ціни», - зазначає голова Броварського осередку ГО «Стоп Корупції» Роман Сімутін. Тобто за такою ж схемою, як і в Броварах, вони працюють давно. Обидві подають документацію на один і той самий тендер з невеликою різницею в ціні, не проводять фактичні торги, тому що домовляються між собою, і таким чином виграє одна з компаній.

Зараз дорога і досі не завершена, прокладено тільки перший шар асфальту. На інше міська рада поки не виділяє кошти. Місцевий осередок ГО «Стоп Корупції» продовжує стежити за ситуацією. Дивіться про це у спеціальному сюжеті:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини