Неофіційна передвиборча кампанія вже обійшлась кандидатам в півмільярда гривень, у звітах говорять лише про 10 мільйонів.

08.10.2018 14:46

У звітах Національному агентству із запобігання корупції кандидати в президенти України за 4 місяці передвиборчої кампанії, яка ще офіційно не розпочалась, відзвітували про 10 витраченних мільйонів гривень, в той час як реальна сума має бути більшою на 490 мільйонів.

Про це інформує “112 Україна”.

“Ми спостерігаємо потужні рекламні кампанії, які тривають вже більш ніж 6 місяців... Ми побачили, що 17 політичних партій та потенційних кандидатів (у президенти, - ред.) в останні 4 місяці проводять активну зовнішню кампанію - борди та сітілайти. В цілому партії витратили на рекламу у відповідності з фінансовими звітами лише 10 млн грн у другому кварталі”, – голова Комітету виборців України Олексій Кошель на міжнародній конференції “Гроші в політиці: як політичні партії готуються до виборів”.

Він зазначив, що КВУ опитали експертів рекламних агентств, і вони вважають, що для повноцінної кампанії потрібно 3 тис. бордів на місяць. Середня вартість одного борда – близько 6 тис. грн по Україні, а в Києві – 13 тис. грн.

Олексій Кошель

“В цілому, за нашими розрахунками, лише на рекламну кампанію - борди та сітілайти за останні 4 місяці потенційні кандидати витратили близько півмільярда гривень. Це дуже велика цифра, і її не можна порівнювати з тими цифрами, які партії подають в Нацагентство з питань запобігання корупції”, – сказав Кошель.

Зазначимо, що президентські вибори в Україні, згідно з Конституцією, мають відбутися 31 березня 2019 року.

При цьому про намір балотуватися на посаду президента заявили голова “Батьківщини” Юлія Тимошенко, нардеп Олександр Шевченко екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, колишній представник України в ТКГ Роман Безсмертний, позафракційний депутат Юрій Деревянко, лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко, екс-глава ДФС Роман Насіров, львівський міський голова та лідер “Самопомочі” Андрій Садовий.

Щодо чинного глави держави Петра Порошенка, то про свій намір щодо участі в президентській кампанії він офіційно не заявляв.

Читайте також: “Злодій, який вкрав військову техніку, має довго сидіти в тюрмі” – Луценко в перепалці з Колесниковим”.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини