Немовлята у пакеті: за загадковим зникненням тіл мертвонароджених дітей на Дніпропетровщині стоять посадовці від охорони здоров’я

24.07.2019 16:00

Нинішня керівниця столичного ДОЗ Валентина Гінзбург свій чиновницький шлях починала у Дніпропетровській ОДА: з 2007 по 2014 рік вона очолювала департамент охорони здоров'я області. Та всі сім років її головування супроводжували дивні історії, одна з яких дійсно лякає. Докладніше про це – у спецрозслідуванні Асі Шевченко.

Віталій Купрій, нині нардеп, а тоді депутат міста Кам'янське, згадує: майже 10 років тому до нього звернулася мати породіллі. Її дочка народжувала у 9-й лікарні. Дитина народилася мертвою, утім побачити маля матері так і не вдалося.

«Приїхали мама цієї молодої жінки, бабуся. І сказала: а давайте ми поховаємо дитину за християнськими традиціями. Патологоанатом сказала: приходьте, будь ласка, завтра – відбувається розтин, причини треба встановити. На завтра приїжджає бабуся, а вони кажуть: так ми вже поховали», – пригадує депутат.

Де і як поховали дитину – жінці не казали. Як виявилося згодом, за 2009-10 рр. у цій міськлікарні з'явилося на світ 62 мертвонароджених немовлят та тих, хто помер на першому тижні життя. У 26 випадках батьки відмовилися від поховання.

Як наголошує пан Віталій, лікарі вишукували соціально незахищених людей, породіль з сільської місцевості, на яких можна було вплинути. І коли народжувалась дитина, казали батькам, що вона мертвонароджена.

Валентина Гінзбург з 2007 по 2014 рік очолювала ДОЗ Дніпропетровщини

Пан Купрій згадує: коли почалось слідство, виявили, що в лікарняних журналах – хаос, а прізвища породіль не збігаються з даними про дитину.

«Деякі діти, вони були на першому тижні життя. Вони ще живі були. Вони плакали, вони їли. Згідно із законодавством, такі діти мають бути поховані на цвинтарі. Слідство пішло далі і з’ясувалось, що ніхто на цвинтарі не ховав. Ці тіла за документами передавались як абортний матеріал чи як післяопераційні відходи. Вони скидались в пакети і передавались в Дніпродзержинський спецкомбінат. Комунальники не знали, що там є діти!», – розповідає нардеп.

За його словами, коли прокуратура на одній з чергових ексгумацій знайшла пакети, які були чітко ідентифіковані, то було написано, що має бути 5 дитячих тіл, а фактично було знайдено лише одного мертвонародженого у жахливому стані.

Зауважимо, що слідство у цій справі до кінця не довели і нині. Зниклі тіла знайдені не були. Причетні до відповідальності не притягнуті.

Читайте також: Смерть у пологовому: на Донеччині розслідують резонансну загибель молодої породіллі

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X