Немає людей, які одночасно розбираються і в ядерних реакторах, і в будівництві – Максим Нефьодов про реформу держзакупівель

06.08.2018 14:30

Якщо ж ви як громадянин бачите, що відбувається те, що називається у Фейсбуці «зрада» і «халепа» ви відповідно можете написати на портал онлайн-моніторингу Dozorro – це портал громадського моніторингу Dozorro.org, де можна зробити абсолютно все – якщо у вас є хвилька часу, ви можете принаймні написати відгук за такою ж схемою як у Фейсбуці, ви можете сказати: ой, я бачив тендер, який мав побудувати дорогу під моїм домом, так ось же фотографія, ось я зробив у себе під домом – де дорога, суцільні дірки? - вважає Максим Нефьодов, з яким спілкувались журналісти "СтопКору".

У рамках ексклюзивного інтерв'ю перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, який відповідає саме за реформування системи публічних закупівель, розповів журналістам про хід реформи.

"Власне кажучи, сама ідеологія реформи базується на тому, що немає якоїсь армії суперчесних, суперсумлінних і суперпрофесійних державних наглядачів, які можуть моніторити кожен з приблизно чотирьох чи п’яти тисяч тендерів, які оголошуються щоденно. Немає людей, які одночасно прекрасно розбираються і в ядерних реакторах, і в папері, і в комп’ютерах, і в будівництві. І сама ідеологія реформи базується на ідеї, що кращий контролер – це або конкурент, який хоче прийняти участь у закупівлях, або зацікавлений громадянин, який хоче дивитися, як витрачаються його кошти.

Для бізнесу ми зробили все абсолютно онлайн – ви можете бачити і свої тендерні пропозиції, ви можете бачити тендерні пропозиції конкурентів, ви можете бачити, як відбувається аукціон, і якщо ви вважаєте, що щось погано – наприклад, тендерна документація зроблена під якусь конкретну компанію і не дозволяє вам брати участь, або там є якісь проблеми з підтверджуючими документами, які є занадто суворими і виконати які нормальна компанія абсолютно не в силах, у вас є можливість подати скаргу в Антимонопольний комітет, знову ж таки абсолютно онлайн. Тендер блокується на період максимум 15 робочих днів, і Антимонопольний комітет виносить рішення, і якщо ви були праві, то він змушує замовника внести відповідні зміни у тендерну документацію і розкрити її для більшої участі.

Якщо ж ви як громадянин бачите, що відбувається те, що називається у Фейсбуці «зрада» і «халепа» ви відповідно можете написати на портал онлайн-моніторингу Dozorro – це портал громадського моніторингу Dozorro.org, де можна зробити абсолютно все – якщо у вас є хвилька часу, ви можете принаймні написати відгук за такою ж схемою як у Фейсбуці, ви можете сказати: ой, я бачив тендер, який мав побудувати дорогу під моїм домом, так ось же фотографія, ось я зробив у себе під домом – де дорога, суцільні дірки?

Або, якщо у вас є більше часу і натхнення, то система дозволяє робити все, у тому числі навіть генерувати з цієї інформації заяви у правоохоронні органи відповідної підпорядкованості про створене порушення. І насправді ця система працює і працює доволі непогано. Ми бачимо, що до Антимонопольного комітету довіра одна з найбільших серед усіх державних органів – я маю на увазі саме функцію стосовно оскарження публічних закупівель. У той самий час портал Dozorro вже пропрацював майже 10 тисяч тендерів за рік свого існування, то я вважаю, що це досить суттєві і пристойні цифри" - повідомив Максим Нефьодов.

Зазначимо, повна версія цього ексклюзивного інтерв'ю буде доступна на нашому сайті вже завтра. Тож, слідкуйте за оновленнями - ви маєте про це знати!

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини