Нелегальний видобуток піску під виглядом будівництва дороги: на Дніпропетровщині викрили шахрая

04.02.2021 15:34

Купив 50 гектарів землі і почав розробку кар’єра для видобутку копалин під виглядом будівництва дороги. Такою діяльністю займається ділок Дмитро Алмазов. Підприємець орудує на території Китайгородської ОТГ між селом Рудки і Китайгород. Саме там громадські активісти ГО «Стоп корупції» викрили майбутнє місце для нелегального бізнесу.

Almazov
Алмазов готує місце під кар’єри для видобутку піску. Роботи маскують під будівництво дороги. Фото: СтопКор.

«Дмитро Алмазов нібито скупив земельні ділянки у місцевих жителів. Але виявилось, що ці землі були роздані тим, хто наперед знав, що буде йому ці землі продавати, і зараз на цих землях відбуваються земельні роботи — підготовка для видобутку піску.

Ці місця розташовані впритул до місця, де буде проходити траса Дніпро–Решетилівка і сьогодні біля цих двох кар’єрів зібрались близько 40 осіб, обурених діями Алмазова. На місці працюють екскаватори компанії «Автомагістраль Південь». Ця ж фірма працювала на скандально відомого в області піщаного нелегала Маляра», — розповідає громадський активіст Роман Литвин.

Almazov
На 50 гектарах землі ведуть підготовку до розробки кар'єрів. Фото: СтопКор.

Окрім того, що людей вводять в оману і займаються розробкою кар’єру під виглядом будівництва дороги, такі роботи можуть призвести до того, що тамтешні села залишаться без води. Зараз її і так мало у колодязях, а через розробку кар'єра вона може взагалі зникнути.

Паралельно зі зборами громади на місці працювала екоінспекція, яка встановила сам факт незаконного зняття верхнього шару ґрунту.

«Людям кажуть, що нібито хочуть зробити два невеликі озера. До того твердили, що будують дорогу. Жодних громадських слухань не проводили. Місцева поліція може бути заангажована. Тому ми беремо це питання на контроль», — додав громадський активіст.

Люди дали підприємцю тиждень для того, щоб він надав усі необхідні дозвільні документи на проведення робіт.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини