Нелегально вирубаний ліс йшов на фінансування тероризму в псевдореспубліках

20.05.2016 13:24

Співробітники Служби безпеки України перекрили канал фінансування терористів через поставки на тимчасово окуповані території нелегально вирубаної деревини.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

Менеджмент київської фірми, що перереєструвалася з т.зв. "ДНР", організував скупку нелегально вирубаного лісу з кількох областей України. Бізнесмени постачали деревину за фальсифікованими документами підприємствам вугільної галузі на підконтрольні українській владі території. Співробітники спецслужби встановили, що значна частина лісу, яка за документами відвантажувалася українським шахтам, постачалася до терористичної організації "ДНР".

Нелегальний бізнес контролювався ватажками "народної республіки", продукція йшла у тому числі й на потреби незаконних збройних формувань бойовиків.
Комерсанти також відправляли значні обсяги нелегальної деревини за кордон через Херсонський порт. Отримувачем вантажів була іноземна компанія, яка, за оперативною інформацією, належить одному зі спонсорів тероризму.

Співробітники спецслужби виявили у Херсонському порту 500 кубометрів деревини, підготовленої київською фірмою для незаконного експорту. Під час обшуків у трьох столичних офісах бізнесменів правоохоронці вилучили майже півтора мільйона гривень, більш ніж чотириста тисяч американських доларів, понад 130 тисяч євро, майже десять тисяч фунтів стерлінгів та сім кілограм золота в злитках.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

PM15image006 PM603image004

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини