Нелегалів поменшало? – Держпраці відзвітувало по перевірках тіньової зайнятості

15.01.2019 12:09

1738 роботодавців були оштрафовані за використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин протягом минулого року – повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Державної служби України з питань праці.

При цьому у Службі додали, що впродовж 2018 року інспекторами праці перевірено 12 тис. 641 роботодавця щодо дотримання законодавства з питань оформлення трудових відносин. В цілому ж інспекторами праці забезпечено постійний контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками на підприємствах, установах, організаціях та фізичними особами-підприємцями.

Зазначимо, восени минулого року журналіст «СтопКору» Кирило Вольний в якості експерименту та для проведення журналістського розслідування влаштувався «нелегалом» на одну зі столичних автомийок.

Виявилось, що професія мийника автомобілів має попит – за першим же запитом в Інтернеті журналісти знайшли сотні оголошень. Більшість працедавців шукають відповідальних робітників, бажано з досвідом роботи. Та деякі готові були брати людей без досвіду та студентів. І лише одиниці пропонували офіційне працевлаштування – світові бренди та закордонні компанії.

Влаштуватися «нелегалом» виявилось нескладно і вже за кілька днів журналіст відчув на собі усі усі принади «тіньової» праці у нелегальному бізнесі. Згодом з’ясувалось, що за день незаконної роботи один такий працівник приносить своєму господарю до трьох тисяч гривень. За приблизними підрахунками, за місяць власник заробляє майже 200 тисяч гривень. При цьому, як фізична особа, підприємець як правило сплачує лише фіксований податок – усього 750 гривень.

На прикладі нелегальної роботи на автомийці Кирил спробував заявити про свої порушені трудові права. Для цього достатньо звернутись до канцелярії Держохоронпраці, написати заяву та зареєструвати її.

Зрештою завдяки зусиллям «СтопКору» на фірму з перевіркою завітали експерти Держохоронпраці. «На підставі вимоги нам надали ряд документів, ми їх дослідили. В документах виявлено порушення, подано службову записку та накладено штрафні санкції», - повідомила інспектор відділу з питань праці Головного управління Держпраці у Київській області Надія Куліш.

Більше подробиць - у спецрозслідуванні Кирила Вольного :

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини