«Нечистий» бізнес: чи можна зафіксувати порушення у роботі нелегальних мийок?

13.09.2018 10:20

Журналіст «СтопКору» на власному досвіді відчув усі принади «тіньової» праці, заради експерименту влаштувавшись на нелегальну автомийку. За день незаконної роботи один такий працівник приносить своєму господарю до трьох тисяч гривень. За приблизними підрахунками, за місяць власник заробляє майже 200 тисяч гривень. При цьому, як фізична особа, підприємець як правило сплачує лише фіксований податок – усього 750 гривень.

Щоб зафіксувати правопорушення у діяльності цієї автомийки, представники «Стоп Корупції» звернулися до Державної фіскальної служби. Та попри представлені ними докази, інспектори ДФС не змогли здійснити перевірку. Як виявилось, для цього потрібно знати повну назву суб’єкта підприємницької діяльності та його код ІНН. Навіть власний спецагент «СтопКору» Кирил Вольний, поки начищав салони до блиску, не зміг здобути цих даних: куточок споживача, де має бути ця інформація, був порожнім.

Але журналісти вирішили довести справу до кінця і зайшли з іншого боку. На прикладі нелегальної роботи на автомийці Кирил спробував заявити про свої порушені трудові права. Для цього достатньо звернутись до канцелярії Держохоронпраці, написати заяву та зареєструвати її.
Реакцію на скаргу можна було побачити вже за тиждень, коли інспектори Держохоронпраці спільно з активістами «СтопКору» влаштували на сумнозвісній автомийці перевірку. Стежте за розвитком ситуації у новому відео:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини