Небезпечний двійник: схема фальсифікації унікальних медичних тест-систем

18.07.2018 10:24

Минулого року відбулось зухвале захоплення підприємства ІВК «Рамінтек» - виробника унікальних медичних тест-систем «Вітротест», і нині до провідних медичних лабораторій безперешкодно потрапляють небезпечні підробки. Схема, завдяки якій один із співзасновників став одноосібним власником, водночас проста і геніальна.

Отже, Олександр Мурга реєструє компанію-двійника з такою ж назвою – «Рамінтек». Тільки не ІВК, а ЛТД, де він один – і засновник, і директор. Статутний фонд компанії складає усього тисяча гривень. Після цього пан Мурга якимось чином домовляється з орендодавцем приміщень – ТОВ «БЦ Карат» – і переоформлює договір оренди на іншу юридичну особу. А орендодавець розриває договір оренди з ІВК «Рамінтек». При цьому майно справжніх власників залишається в приміщенні.

Далі компанія-двійник ТОВ «Рамінтек ЛТД» зовсім трохи змінює назву торгової марки з Vitrotest на Vitro-Test і починає реалізовувати фальсифіковану продукцію. «І терміново на всі тест-системи, які стояли в холодильниках, стали переклеювати етикетки – старі зняли, які ІВК «Рамінтек», і приклеїли ЛТД «Рамінтек». Але є музейна серія. Так ось, там полінувалися переробляти – просто зверху наклеїли», - розповіла журналістам екс-працівниця підприємства Світлана Мельниченко.

Свідки запевняють: Мурга вкрав не тільки інтелектуальну власність Галини й Ігоря, а й матеріальну. Пані Світлана додає: «Коли ми стали запускати обладнання, то виявили, що частина без заводських номерів, їх зірвали просто, а де не змогли зірвати, спробували пошкодити, замазати, зачистити ножицями. Це робиться для того, щоб було складніше ідентифікувати обладнання».

Але на цьому привласнення компанії не зупинилося. Згодом засновник «Рамінтек» ЛТД збільшує статутний капітал компанії з однієї тисячі до майже восьмисот – причому, увага! – за рахунок фактично вкраденого у ІВК «Рамінтек» обладнання. А за декілька місяців компанія-двійник отримує необхідні сертифікати для збуту продукту-двійника Vitro-Test.

Більше подробиць у сюжеті:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X