“І не важливо, хто я – полонений моряк, політичний в’язень або молода дівчина з собачкою”, – Зеленський

22.02.2020 11:23

Президент Зеленський записав відеозвернення до українців щодо протестів у Нових Санжарах та евакуації з Уханя.

Глава держави заявив, що ситуація з коронавірусом та поверненням українців є іспитом для суспільства.

"В історії кожної нації бувають часи, коли їй доводиться здавати нелегкий іспит і відповідати на життєво важливі питання. Ми є або нас немає? Ми натовп або згуртований народ? Ми стадо чи нація? Ми жителі або громадяни? Неодноразово ми здавали цей іспит успішно. Історія з коронавірусом і поверненням наших громадян – це черговий іспит для нашого суспільства", - сказав український гарант, передає "UA.NEWS".

Зеленський висловив слова подяки учасникам евакуації із китайського міста Ухань. Він наголосив, що ставлення держави до громадян змінюється і кожен українець має пам'ятати, що батьківщина його не залишить.

"І не важливо, хто я – полонений моряк, політичний в'язень, активіст, який потрапив у підвали на окупованих територіях, молода дівчина з собачкою або будь-який звичайний чоловік, який опинився в епіцентрі коронавіруса – я українець, а значить, що моя держава мене не залишить", – сказав глава держави.

Нагадаємо, 20 лютого у Харкові приземлився літак з евакуйованими із Китаю українцями та іноземцями. Він доставив із китайського міста Ухань 48 українців і 29 іноземців – громадян десяти країн.

Місцеві мешканці виступили проти розміщення евакуйованих з Китаю, оскільки побоюються спалаху коронавірусу. У селищі почались масові протести, які переросли у сутички із правоохоронцями. Поліція відпустила 23 з 24 затриманих демонстрантів в Нових Санжарах.

Унаслідок заворушень постраждало 9 правоохоронців, а Міністерство охорони здоров'я заявило, що сутички у Нових Санжарах були спланованою провокацією.

Українці, яких евакуювали з Уханя і привезли в Нові Санжари на карантин, були шоковані тим, як їх зустріли співвітчизники.А представництво ООН розкритикувало насильство щодо евакуйованих із Китаю.

Тим часом міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька порушила обіцянку і залишила медичний центр «Нові Санжари», де розмістили евакуйованих з Китаю людей.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X