НБУ залишить без роботи 20 тисяч українців – активіст

25 листопада акція "Зупинимо корупцію в НБУ" під стінами Нацбанку нараховує від 2 до 3 тисяч протестувальників. Сьогодні до них долучилися українські "жовті жилети" – представники металургійних підприємств з Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей. Серед них – Запорізький завод "Феросплав", "Нікопольський завод", "Марганецький ГОК", "Покровський ГОК", "ДніпроАзот", "Дніпровський металургійний завод", завод "Дніпровська сталь", "Побузький феронікелевий комбінат". Працівники обурені нищівною політикою Національного банку та вимагають сприяти розвитку важкої промисловості.

 

 

 

Представники заводів із трьох областей України
Фото: СтопКор

 

"Ми приїхали сюди з однією метою: висловити свій протест проти тієї політики, яку веде Нацбанк України. Внутрішнього ринку немає, зовнішній не працює. Ми – підприємства експортного напрямку, більша частина продукції йде на експорт. Та політика, яку веде Нацбанк з курсом валюти, нищівна для наших підприємств. Ми не отримуємо тих прибутків, на які розраховували, того, що закладено в бюджеті", – зазначає Микола Ковтун, працівник Запорізького заводу феросплавів.

Працівники заводів також зазначають, що найбільші металургійні підприємства, які наповнюють державний бюджет, знаходяться на межі зупинення, а 20 тисяч людей можуть залишитися без робочих місць.

 

Фото: СтопКор

 

"Сьогодні наші підприємства практично на межі зупинення. Скорочено обсяг продукції на 50%, люди ідуть на простій. Деякі – на 2/3 заробітної плати. За умов розвитку такої ситуації 20 із зайвим тисяч людей можуть залишитися без заробітної плати. Ми вимагаємо надавати допомогу металургійним підприємствам та сприяти їхній роботі, а не заважати й не ставити палки в колеса. Ми вимагаємо змінити політику Нацбанку щодо великих промислових підприємств, які наповнюють бюджет та платять податки. Ми приїхали надовго, будемо стояти, поки наші вимоги не виконають", – додав протестувальник.

Нагадаємо, що вже 12 днів під стінами НБУ проходить акція "Зупинимо корупцію в НБУ". Активісти вимагають, щоби керівників Нацбанку в особі Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової притягли до відповідальності за корупційні схеми. Серед гасел: "Смолій, не грабуй народ", "Очистити злочинне керівництво НБУ", "Банківська система НБУ – економічний геноцид українців".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини