НБУ відзвітував про зростання міжнародних валютних резервів

06.09.2017 15:56

На 1,3% зросли міжнародні валютні резерви Національного банку України. На сьогодні їхній об'єм у доларовій валюті досяг 18 мільярдів. Зазначається, що востаннє такий поріг зростання НБУ демонстрував ще в 2014 році.

Новину повідомляє "Преса України".

"Останній раз обсяг резервів перевищував цю позначку на початку 2014 року. Сьогодні резерви знаходяться на рівні 16% вищому, ніж на початку поточного року. Зокрема, за підсумками серпня резерви зросли на 240 млн доларів, або на 1,3%", – відзначає Нацбанк.

У серпні на зміну обсягів резервів впливали: надходження на користь уряду в сумі 351,5 млн доларів від розміщення ОВДП в інвалюті; платежі Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду на 448,7 млн доларів; платежі уряду з обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті на суму 50,1 млн доларів, з яких 12,3 млн доларів для обслуговування та погашення ОВДП в інвалюті; валютні інтервенції Національного банку на міжбанківському ринку, за підсумками яких чиста купівля валюти склала 234 млн доларів.

Зокрема, завдяки сприятливій зовнішньоекономічній кон'юнктурі для товарів українського експорту, насамперед металургії, протягом місяця Національний банк купив 285,3 млн доларів (у тому числі 62 млн доларів – за інтервенціями у формі запиту кращого курсу).

Також 31 серпня в зв'язку з перевищенням попиту на валюту над її пропозицією і відповідним посиленням волатильності на валютному ринку Національний банк провів валютний аукціон, в ході якого продав 44,3 млн доларів.

Ще 7 млн доларів Національний банк продав за інтервенціями у формі запиту кращого курсу.

Станом на 1 вересня обсяг міжнародних резервів покриває 3,6 місяця майбутнього імпорту.

З початку року міжнародні резерви зросли на 16% з 15,5 млрд доларів до 18 млрд доларів.

Нагадаємо, атомна і вітрова енергетика України зацікавила американських інвесторів. Можливо, незабаром сюди надійдуть вливання в розмірі 650 мільйонів доларів. Гроші готова надати Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPIC), про що на зустрічі з українським прем'єром заявив її директор Рей Вошберн.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X