НБУ спростив ввезення валюти в Україну

14.12.2017 11:58

Українцям дозволили ввозити в країну необмежену кількість іноземної валюти. Йдеться про готівку. Для цього необхідно буде зробити всього декілька простих кроків.

Новину повідомляє прес-служба регулятора, передає "Преса України".

Сьогодні, 14 грудня, набула чинності постанова правління НБУ №127 від 12 грудня "Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України". Згідно з документом, громадянам країни не доведеться представляти підтвердних документів про ввезення готівки на суму понад 10 тисяч євро або їх еквівалент. Проте їм все ж необхідно буде заповнити митну декларацію.

"Надалі українці зможуть ввозити таку суму без підтвердних документів, тобто лише за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі", – йдеться у повідомленні НБУ.

Тим не менше змін у правилах вивезення готівки з України на суму понад 10 тис. євро в еквіваленті залишились незмінним. Необхідно представляти документи, які підтверджують зняття коштів з рахунків у фінустановах. До того ж перевізнику готівки необхідно показувати квитанції про здійснення валютообмінних операцій з даною готівкою.

До слова, підтверджуючі документи, довідки та квитанції, мають так званий термін дії – 90 днів. Додамо, НБУ перестане випускати монети дрібних номіналів – 1, 2, 5 та 25 копійок. Крім того, суми в чеках за товари та послуги округлюватимуться.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини