НАЗК знайшло порушень у “Свободи” на 2 мільйони

01.08.2017 11:42

НАЗК перевірило бухгалтерію "ВО "Свобода". Були знайдені численні невідповідності, у зв'язку з чим в Дарницькому районному суді столиці завели справу про адміністративне порушення. Суму збитків оцінили в 2,3 млн грн.

Новину повідомляє "Преса України".

Зокрема, були виявлені невідповідності між прізвищами осіб, що здійснювали грошові внески, у звіті партії та у банківських виписках.

"Завдяки рішенню суду про розкриття відомостей стосовно банківського рахунку "ВО "Свобода" Національне агентство виявило, що 11 платежів на загальну суму 2 330 900 грн були внесені протягом листопада-грудня 2016 року в касу банку головним бухгалтером політсили Ярославом Пелешаком. Також було встановлено, що він отримав через партійну касу ще 26 100 грн внесків від фізичних осіб, що підтверджується прибутковими ордерами. Таким чином, Я.Пелешак порушив встановлений Законом України "Про політичні партії в Україні" порядок отримання внеску на підтримку політичної партії", – йдеться в повідомленні НАЗК.

Як зазначили у відомстві, грошові внески на користь політичної партії здійснюються через банківські операції особисто фізичними особами з встановленням установою банку персональної інформації щодо внескодавців. Відповідне порушення за статтею 212-15 КУпАП передбачає накладення штрафу на порушника з конфіскацією суми внеску на користь держави. Загальний розмір внеску, що підлягає конфіскації, становить 2 357 000 гривень.

Перше судове засідання не відбулося через відсутність представників "ВО "Свободи", яких суд належним чином не повідомив про розгляд справи. Наразі розгляд справи перенесений на 4 вересня 2017 року.

Нагадаємо, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що з подивом сприйняв інформацію про підозри ГПУ щодо його майнового стану і несплати ним податків. Він не збирається переривати відпустку через претензії відомства, про які, стверджує, сам дізнався з преси.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини