НАЗК шукає корупціонерів: починається моніторинг декларацій

06.07.2020 13:53

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) починає моніторинг способу життя чиновників, що допоможе виявити тих, хто задекларував скромні статки і одночасно користується люксовими автомобілями, купує маєтки, отримує цінні подарунки

koruption
Фото: Дзеркало тижня

"Відтепер Україна - серед шести країн, які застосовують інструмент моніторингу способу життя. Тому випадки, коли чиновник, який заробляє 10 тисяч, їздить на «Мерседесі», тепер будуть фіксувати не тільки журналістські розслідування. Їх встановлюватимуть і будуть обробляти на рівні держави", - зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Під час моніторингу способу життя НАЗК зокрема перевірятиме таку інформацію:

  • Користування об'єктами, які не вказані в декларації;
  • Відомості про отримані подарунки;
  • Придбання об'єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Відзначається, що моніторинг буде здійснюватися на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень в ЗМІ, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел.

Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя суб'єкта декларування задекларованому їм майна і доходів, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації.

Крім того, якщо в результаті моніторингу будуть виявлені корупційні порушення - агентство повідомить про це правоохоронним органам та іншим уповноваженим суб'єктам.

Проведення НАЗК моніторингу способу життя передбачено Законом України «Про запобігання корупції».

Відділ, який повинен був виконувати цю вимогу Закону, існував в структурі антикорупційного агентства і раніше, однак на практиці заходи з моніторингу способу життя до сих пір не проводилися,  повідомляє пресслужба НАЗК.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини