Натуральне хутро: розкіш чи злидні? – Держстат стверджує про збитковість галузі

20.02.2019 14:58

Загальновідомо, що вартість шуби з натурального хутра може сягати десятків тисяч гривень. Проте виробництво основної сировини для цього елітного виробу загалом нерентабельне – стверджує Держстат. Аби з'ясувати, чому так сталося, редакція "СтопКору" поспілкувалася з відомим зоозахисником та координатором руху ХутроOFF Павлом Вишебабою.

"Виробництво і сам продукт у вигляді шуби – у нас в Україні це непов'язані речі", – стверджує він та додає – "Хутрове виробництво в Україні, яке існує, не йде в Україну. Близько 95% експортується. Тому хутрове виробництво в Україні ніяк не впливає на попит і купівлю цієї продукції в нашій країні. Тобто те, що ви купуєте в Україні – виробляється в Китаї або в інших країнах".

"Щодо галузі. Депутати, які є співавторами законопроекту, також мали пересторогу, що це вплине на державний бюджет і стане для нього якимось ударом. Дали запит на Кабінет Міністрів України, і Гройсман дав Держстату розібратися з цим питанням. І Держстат дав відповідь Кабінету Міністрів України, в якій зазначено, що за останні 4 звітних роки галузь по розведенню хутрових тварин є збитковою.

Так, тобто вона не приносить кошти. Те, що ми знаємо по фермах – це часто оформлено на ТОВ, ті розбиваються на ФОПи, і там працює 20 людей. І з хутрової ферми, яка має в обігу мільйони доларів, платиться єдиний податок, розумієте? Там 5 тисяч гривень на рік! Це смішні гроші. Тобто в тій ситуації, що ми маємо, вони, на жаль, не приносять коштів державі. Приносять власникам – так, але держава не отримує те, що могла б" – стверджує Павло Вишебаба.

Та чому ж при загальній, здавалося б, нерентабельності бізнесу в Україні за останні роки значно побільшало охочих відкрити хутровий бізнес? Адже у деяких регіонах ледь не до бійок доходило. Про це та багато іншого ми розповімо у повній версії інтерв'ю, яке вже готується до публікації. Тож стежте за оновленнями – і ми розповімо вам усе, що вдалось дізнатися.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини