Наркокар’єра для кур’єра: українських заробітчан у Росії примушують перевозити зілля

20.08.2019 10:00

На території України діють цілі вербувальні групи і офіси, у тенетах яких – чоловіки-заробітчани, котрих вербують для роботи у російському наркокартелі. Як це відбувається, журналістці «СтопКору» Лілії Ткачук наважилися розповісти кілька українських в’язнів, попри те, що озвучені факти можуть коштувати хлопцям життя.

Варто наголосити, що ця тема справді становить небезпеку для героїв нашого матеріалу, оскільки організатори кримінальної схеми все ще на волі, а це означає, що і ув’язнені, і їхні рідні досі у зоні ризику. Тому ми не показуємо їхніх облич.

Початок історій хлопців майже однаковий: усі зголосилися на роботу звичайними кур’єрами за дуже великі гроші.

«Обіцяють зарплату 100 тисяч рублів на місяць, це приблизно 40 тисяч гривень. Перед посадкою у поїзд дають тобі телефон», – розповідає Ігор.

За словами чоловіка, у телефоні заздалегідь були встановлені дві програми: CoverMe – це програма для переписки з куратором, але повідомлення звідти автоматично видаляються за 5 хвилин. І Jabber – це вже для роботи по самій Росії.

Чоловікам видали телефони з встановленими програмами для контакту з "кураторами"

«Паспорт український вони фотографують, і це головна помилка. Так вони отримують всі дані про тебе і про твою родину. До речі, потім навіть поліцейські нам підтвердили, що стежити за людиною починають відразу», – додає його «колега» по нещастю Артем.

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.) наголошує: працевлаштування українців у Росії за визначенням є небезпечним. Адже завжди існує ризик, що тобі щось підсунуть, це може бути зброя чи наркотики.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини