Нардепи запевнили послів G7, що повернуть кримінальну відповідальність за неправдиве декларування

03.12.2020 17:00

У четвер, 3 грудня, керівництво ВРУ та очільники парламентських фракцій і груп зустрілись із послами країн "Великої сімки" (G7), щоб обговорити антикорупційну політику та повернення електронного декларування, яке було заблоковане рішенням КСУ, передає "ZN.UA".

Derjreestr deklaracii
Фото: Парламент.UA

Українські парламентарі розповіли західним партнерам, що у Верховній Раді створено робочу групу, яка працює над вирішенням трьох ключових питань: відновленням відповідальності за недостовірне декларування; розробкою ефективних механізмів роботи антикорупційних органів; балансуванням умов діяльності органів влади, зокрема Конституційного суду.

А також запевнили, що усі пропозиції щодо повернення відповідальності за брехню у деклараціях посадовців, викладені у законопроєктах президента Володимира Зеленського (№4434) і групи депутатів (№4441), буде зведено у компромісний проєкт закону.

Депутати запевнили послів G7, що у парламенті є розуміння необхідності кримінального покарання для можновладців, що вносять у свої декларації недостовірні відомості. Втім, партія влади криміналізувати недостовірне декларування не хоче – напередодні у "Слузі народу" заявили, що стаття 366-1 начебто є неефективної і в Україні майже не працює.

"Під час зустрічі було наголошено, що в парламенті є згода щодо необхідності якнайшвидше відновити ефективну діяльність антикорупційних органів, роботу системи е-декларування (…) та мінімізувати ризики оскарження узгоджених змін до антикорупційного законодавства в КСУ", - йдеться на сайті ВР.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, ВРУ встановила термін перебування на посаді глави САП.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X