Нардепи прокоментували бізнес-зв’язки нового прем’єра Шмигаля з Ахметовим

06.03.2020 11:34

Перезавантаження уряду – відтепер країна має нового прем’єра. У Мережі Дениса Шмигаля часто називають топменеджером Рината Ахметова. А що знають про нового очільника уряду парламентарі, які за нього голосували? Спробувала з’ясувати Христина Кришиха.

Представник фракції «Слуга народу» Максим Бужанський запевняє: за останні два дні дізнався про Шмигаля буквально все. Щоправда, що саме входить до поняття «все» – не уточнює. Небагатослівним був і Микола Тищенко: «Відмінний професіонал», – лаконічно охарактеризував він нового прем’єра.

Натомість їхній колега Андрій Герус виявився більш говірким: новопризначений голова уряду – його земляк зі Львова. Ба більше, пан Герус як представник президента у Кабміні був присутній на призначенні Шмигаля головою Івано-Франківської ОДА.

Про губернаторство Дениса Анатолійовича на Івано-Франківщині згадує й ще один «слуга народу» – Кирило Нестеренко. Проте зазначає: на цій посаді, як і в кріслі віцепрем’єра, пан Шмигаль провів досить мало часу, щоб точно оцінити його заслуги.

Хоча, наприклад, Павло Халімон впевнений: у ролі відповідального за розвиток громад і територій заступника Гончарука пан Денис встиг себе гарно зарекомендувати.

А от стосовно кар’єри нового прем’єра в ДТЕК Ахметова більшість нардепів від прямої відповіді ухиляється: «Треба дивитись не на слова, а на вчинки. Якщо будуть рішення на користь компанії Ахметова – будемо реагувати в рамках парламентського контролю. Але, сподіваюсь, таких рішень не буде», – зауважив Андрій Герус.

Андрій Герус сподівається на неупередженість нового прем'єра

«Я не вважаю, що працювати топменеджером у великій компанії – це якась проблема», – заявив Микола Тищенко. Парламентар-ресторатор також додав, що за наявною у нього інформацією, Денис Шмигаль свого часу звільнився з ДТЕК саме через незгоду з політикою керівництва.

Не вбачає конфлікту інтересів і Сергій Гривко. За його словами, «всі з кимось інколи співпрацюють», проте на ефективність роботи це не впливає.

Своєю чергою, майже всі опитані депутати зауважили, що хотіли б бачити нового очільника Кабміну фаховим, принциповим, комунікабельним та репутаційно чистим.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини