Нардепи повернули повноваження НАЗК 

Верховна рада України прийняла законопроєкт №4470, який передбачає повернення повноважень НАЗК та загалом розблокування їх роботи. За закон проголосували 300 нардепів.

Rada
Фото: УП

Про це пише РБК-Україна.

Закон відновлює повноваження НАЗК, у тому числі стосовно суддів та суддів КСУ.

Документ вносить зміни до ЗУ "Про запобігання корупції", якими забезпечується повноцінне функціонування НАЗК, відомство наділяють необхідними повноваженнями й правами.

Закон прописує порядок реагування агентства на виявлення порушень відповідного закону, виявлення ознак корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень. Встановлюються особливості такого реагування у разі вчинення даних дій суддями або суддями КСУ.

В законі передбачено відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також вводиться правове регулювання особливостей врегулювання конфлікту інтересів, прописаний порядок контролю, повної перевірки декларацій, моніторингу способу життя суб'єктів декларування; а також порядок здійснення деяких додаткових заходів фінконтролю.

Підкреслимо, відповідно до закону, перевірку всіх декларацій здійснює НАЗК, але введений механізм скарги для судді, якщо він відчуває, що в процесі перевірки декларації на нього чиниться тиск.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у НАЗК просять розслідувати закриття справ судами після рішення КСУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини