Нардепи підтримали правку №1203 «зеленого» закону, проти якої мітингували ВДЕ-інвестори

21.07.2020 17:27

21 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3658, підтримавши також правку №1203, через яку сьогодні під стіни парламенту прийшли сотні інвесторів та активістів.

zeleniy tarif protest
Протест "зелених" інвесторів під ВРУ Фото: СтопКор
zeleniy tarif protest
Фото: СтопКор

«Правка 1203 відкриває широкі двері для законодавців щодо подальшого погіршення умов. До нас можуть застосувати новий податок або акцизний збір. Принцип меморандуму, який був розроблений, базується на тому, що змінюються певні умови, а всі інші змінюватися не будуть. Цією правкою депутати показали, що вони можуть у будь-який час завтра, післязавтра знову душити «зелену» енергетику», – зазначив у коментарі «СтопКору» голова Української асоціації відновлювальної енергетики Олександр Козакевич.

Законопроєкт №3658 має удосконалити умови підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, який покликаний знизити та реструктуризувати «зелений» тариф.

Сьогодні на його підтримку сотні людей вийшли на акцію протесту.

Єдине, проти чого виступали – правка 1203. За словами протестувальників, в Україні склалася критична ситуація через те, що на «зелену» енергетику уряд поклав «хрест». З березня виробникам електроенергії з ВДЕ майже не платили за вироблену електроенергію. Це призвело до фінансових проблем у інвесторів та неспроможності сплачувати кредити. До слова, у галузі «зеленої» енергетики працюють тисячі кваліфікованих працівників. Наявна заборгованість перед ВДЕ-інвесторами становить 14 млрд грн.

zeleniy tarif protest
Фото: СтопКор

10 червня після довготривалих перемовин з інвесторами Уряд ухвалив меморандум щодо так званої добровільної реструктуризації «зелених» тарифів. У рамках меморандуму із виробниками «зеленої» електроенергії Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити наявну заборгованість.

На підтримку мітингувальників вийшли деякі нардепи. Зокрема, Олексій Гончаренко зі сцени наголосив на необхідності підтримки інвесторів, які вже вклали мільярди гривень в Україну. За словами парламентаря, Уряд має підтримувати вже наявних вкладників, а потім думати про залучення нових.

Oleksiy Goncharenko
Олексій Гончаренко Фото: СтопКор

«Я і багато моїх колег повністю підтримуємо «зелену» енергетику. Ми обурені тим, що зараз відбувається в цій сфері. Вони сьогодні виносять ідіотський закон про інвестиційних нянь, які мають допомогти залучити інвестиції в країну, а при цьому тих інвесторів, які вже вклали мільярди в «зелену» енергетику (а це майбутнє нашої держави) – знищують. Няня не допоможе, коли інвестор, який вклав гроші вийде і скаже: «Мене обдурили, нічого не платять ані своїм інвесторам, ані міжнародним». Сподіваюсь, що сьогодні ми поборемо всіх тих олігархів, які хочуть імпортувати електроенергію з РФ замість того, аби виробляти власну безпечну енергію на сонці та вітрі», – наголосив Гончаренко.

Під час протесту активісти влаштували ряд перфомансів. Наприклад, робили штучне дихання зеленому манекену із наклеєним номером законопроєкту 3658, натякаючи тим самим на необхідність порятунку «зеленої» енергетики.

zeleniy tarif protest ryatuvalnik
Активісти влаштували перфоменс під стінами парламенту Фото: СтопКор
zeleniy tarif protest ryatuvalnik
Фото: СтопКор
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X