Нардепи хочуть, щоб їм повернули недоторканність

Народні депутати просять КСУ повернути їм недоторканність.

Більшість підписів під поданням належать представникам фракції "Опозиційна платформа – За життя".

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)" від 3 вересня 2019 № 27-IX. Про це в п'ятницю, 31 січня, повідомляється на сайті КСУ.

Під поданням підписалися 52 народних депутата. Як випливає з тексту документа, більшість підписів під поданням належать представникам фракції "Опозиційна платформа – За життя".

Зокрема, під поданням стоять підписи співголів фракції ОПЗЖ – Юрія Бойка і Вадима Рабиновича, а також глави політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука, передає "ASPI".

Нагадаємо, що 1 січня 2020 року набрав чинності один з перших законів, ухвалених Верховною Радою дев'ятого скликання – про зняття депутатської недоторканності. Закон вніс зміни до статті 80 Конституції України. Тепер в ній немає положення, яке гарантувало б народним обранцям депутатську недоторканність.

Для затримання, арешту депутата або притягнення його до кримінальної відповідальності з 1 січня не потрібен спеціальний дозвіл (постанова) Верховної Ради, як це було досі.

Також повідомлялося, що більшість українців підтримують скасування недоторканності представників влади. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, ухвалення Верховною Радою закону, який скасовує недоторканність народних депутатів, підтримують 89% українців старше 18 років. Не схвалюють такі зміни 7% опитаних респондентів, 4% не змогли відповісти на питання.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини