Нардеп пропонує прирівняти капеланів до військовослужбовців

22.01.2021 20:43

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект "Про Службу військового капеланства". Про це повідомив народний депутат України Роман Костенко у Facebook, передає "Інформаційний спротив".

Kapelan
Фото: Міноборони

За його словами, це була спільна праця представників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, церков та релігійних організацій, а також депутатів різних фракцій.

"Мета — належна організація задоволення духовно-релігійних потреб особового складу ЗСУ, НГУ, ДПСУ та інших військових формувань", — зазначив ініціатор законопроекту.

За його словами, капелани досі не мають належного соціального захисту, оскільки перебувають там як цивільні або волонтери. Не визначені їхній статус, підстави для перебування на фронті та для їх матеріального забезпечення. Не визначено, як вирішувати побутові й правові питання і що має робити держава, якщо капелан отримує поранення чи гине. Так само не мають захисту і їхні родини.

"Щоб виправити це, ми пропонуємо створити відповідну службу та закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців, а також визначити чіткі вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами", — каже він.

За законопроектом, капелани будуть консультувати військове командування щодо релігійної ситуації в підрозділі, у пункті постійної дислокації і в районі виконання завдань за призначенням, а також виконуватимуть інші важливі завдання.

"Важливим є і те, що законопроект розроблявся з урахуванням поліконфесійності нашої держави та передбачає для забезпечення міжконфесійної злагоди та порозуміння у роботі капеланів створення дорадчих органів — Міжконфесійних рад з питань військового капеланства. Сподіваюсь, що колеги з усіх фракцій підтримають цей важливий для наших військових законопроект", — сказав Костенко.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, на Донбасі ворожий снайпер вбив українського захисника.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини