Нардеп Монастирський розповів, чому депутати не хочуть ухвалювати закон про заочне розслідування

27.01.2020 12:47

Народні депутати не хочуть ухвалювати законопроєкт про заочне розслідування через побоювання, що цей закон може бути використаний проти них. Про це заявив голова комітету з питань правоохоронної діяльності Ради Денис Монастирський.

"У нас вже є законопроект №2164 про так званому заочному розслідуванні та розгляді справи. Ви торкнулися серйозною і важкою проблемою, яка має більше політичне підґрунтя, ніж юридичне... Немає процедури взагалі, як це повинно відбуватися. Ми обговорювали можливу модель, як її можна прописати в Кримінальному процесуальному кодексі (КПК), але вона поки дуже сумнівна. Єдиний варіант, чисто теоретично, що людей видають, а потім заочно продовжують розслідування. У нас є маса законодавчих питань, які заважають це зробити.", - сказав Монастирський.

Голова комітету заявляє, що законопроект не може бути поки проголосований через побоювання депутатів.

"Що заважає прийняти цей закон, внесений ще восени минулого року? Знову ж побоювання, в тому числі наших колег депутатів, що цей заочний механізм може завтра бути використаний проти них... Тому, відповідаючи на ваше запитання: так, необхідні законодавчі зміни", - сказав Монастирський, передає "РБК-Україна".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини