Нардеп, через якого морська галузь втратила мільярд гривень, може очолити АМПУ

12.03.2020 13:05

Причетний до корупційної схеми народний депутат від «Слуги народу» Андрій Мотовиловець уже сьогодні може очолити Адміністрацію морських портів України.

Андрій Мотовиловець не заперечив власну участь у конкурсі Фото: СтопКор

Як повідомляють ЗМІ, сам кандидат інформації про потенційне призначення не спростовує.

«У мене нема досвіду саме в керівництві портів, але в мене є досвід стратегічного нагляду за підприємствами, у мене є досвід трансформації системи продажів державного майна України», – зазначає Мотовиловець.

Раніше він був першим заступником директора ДП «Прозорро. Продажі» та був радником в Мінінфраструктури на громадських засадах.

За інформацією ЗМІ Мотовиловець також був участником корупційної схеми, пов’язаної з групою терміналів «ТІС», де його дружина працює піар-менеджером. Тоді з ініціативи Мініфраструктури внесли зміни до указу №316 від 27.05.2013 року і "намалювали" привілейовані ставки корабельних зборів для «ТІС». З цієї причини порушили кримінальну справу. Недоотримано 2,8 млн доларів, а нині вже понад 1 млрд гривень.

Тоді Мотовиловець був особистим радником очільника міністерства Володимира Шульмейстера, а 24 листопада 2016 року працівниками СБУ були проведенні обшуки в їхніх помешканнях. Під час розслідування з’ясувалось, що за лобіювання інтересів «ТІС» і комунікацію з Міністерством інфраструктури відповідав той же Мотовиловець, пишуть «Известия».

Довідка «СтопКору»

АМПУ – ключове підприємство в системі адміністрування морських портів, що об'єднує 265 причалів загальною довжиною понад 40 км – це морські ворота України. У кожному порту працює філія АМПУ, адміністрація отримує доходи від іноземних судновласників, кораблі яких при заході в українські порти платять держмонополісту портові збори. Потім АМПУ розподіляє мільярдні надходження на підтримку і розвиток інфраструктури, наприклад, проведення днопоглиблення.

АМПУ входить у топ-5 найбільш прибуткових держпідприємств України. У 2018 році вона отримала 2,75 млрд грн прибутку при виторзі у понад 40 млрд грн.

Впродовж трьох років – до січня 2020 року – держпідприємство очолював латвієць Райвіс Вецкаганс, на ринку він вважався ставлеником групи СКМ Ріната Ахметова.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини