Літак МАУ з українцями цілий день не може вилетіти з Бангкока (фото, відео)

13 травня зі столиці Таїланду Бангкока евакуаційний літак МАУ не може вилетіти до України через нібито переповнені авіаційним пальним баки. Про це «СтопКору» розповіла одна з пасажирок.

Українці застрягли в Таїланді Ілюстрація: СтопКор

«Близько місяця готувався евакуаційний рейс для українців у Таїланді. Консульство запропонувало 2 варіанти – більшість людей обрали рейс МАУ на 13.05. Вартість квитка складала 600$ з людини без харчування на борту. Квитки були розкуплені менш ніж за добу. Більшість людей просто не встигли купити квитки або не могли через технічні проблеми на сайті МАУ. Консульство сприяло перевезенню людей із віддалених регіонів Таїланду до Бангкока», – розповіла вона.

Однак у запланований час літак не відлетів. Українці почали скаржитися на відсутність продуктів, так як не розраховували на таку довгу затримку. Серед пасажирів багато дітей. При цьому ніхто не може зв‘язатись із МАУ.

Хронологія подій 13 травня:

10:55 ― борт уже прилетів з України. Усі пасажири пройшли контроль в очікуванні відправлення рейсу.

11:00 ― оголошено про затримку рейсу на 1 годину без пояснення причини.

12:00 ― оголошено про затримку рейсу через те, що в літаку перебуває близько 3 тонн зайвого авіаційного пального, що потенційно викликало б перевищення допустимої злітної ваги літака.

У цей же час консул України в Таїланді не може додзвонитися до представників МАУ.

15:20 ― усіх пасажирів попросили перейти на інший гейт, адже на попередній аеропорт планує прийняти інший борт.

15:35 ― гучномовцем оголосили, що перемовини з наземними службами аеропорту проведені та скоро має розпочатися процедура зливу надлишку пального.

«Поки люди чекають на рейс, у них закінчується їжа та вода, за моїми підрахунками у залі близько 20-30 маленьких дітей. У багатьох людей тварини були вже завантаженні в літак і весь цей час перебувають на борту. Персонал повідомив, що відсік для тварин кондиціонується», – розповіла «СтопКору» пасажирка.

Водночас у Києві юрист прибув до офісу МАУ, однак натрапив на зачинені двері.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини