Наплювали на закон – нові подробиці скандальних обшуків від ДФС

19.04.2019 12:47

Із сумнівною ухвалою та масою порушень – саме так фіскали з’явились до офісу однієї з найбільших страхових компаній України "Арсенал страхування" на обшук. Чому слідчі ДФС дозволяють собі такі дії – дізнавалась журналіст "СтопКору" Христина Кришиха.

Нагадаємо, цинізм слідчих, за словами учасників процесу, не мав меж: фіскали трощили чуже майно, обшукували жінок та тримали під замком вагітну працівницю.

Щоб зрозуміти, чому слідчі дозволяють собі такі дії, журналісти звернулися за коментарем до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України. Отримали офіційну відповідь: "Враховуючи вимоги ст. 222 КПК України, на даний час розголошення відомостей досудового розслідування в іншому обсязі, надання інформації та відеокоментарів про хід та стан досудового розслідування у кримінальному провадженні слідчим визнано неможливим".

Податківці погодилися висловити свою позицію лише на неофіційній зустрічі. І поза камерами фіскали впевнено переконували нас: закону не порушували, а навпаки – викрили конвертаційний центр, який обслуговує фіктивні, за їхніми словами, маленькі страхові компанії, які пов'язані зі  страховою, стосовно якої вони проводять розслідування.

Зі слів начальника слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС Ігоря Чапічадзе, усі ці страхові зареєстровані на підставних осіб. Станом на сьогодні ними допитано 8 осіб – засновників підприємств.

Та адвокатів страхової компанії такі аргументи податківців дивують. Бо за таких обставин, за законом, фіскали мали б дотримуватися зовсім іншої процедури розслідування. А так вони просто "плюють" на закон.

"Книга під назвою Кримінально-процесуальний кодекс говорить так: якщо у Вас є відповідні підстави підозрювати, що той чи інший контрагент страхової компанії "Арсенал" має якісь ознаки фіктивності, будь ласка, закривайте епізод. Реєструєте нове кримінальне провадження по контрагенту, "Арсеналу", якщо є підстави, проводите належне досудове розслідування, збираєте допустимі та належні докази фіктивності тих чи інших операцій, визнаєте ці фіктивні операції в суді, отримуєте відповідні рішення судів… Далі призначається судово-економічна експертиза на підтвердження або спростування цих даних, і тоді Ви з повною упевненістю приходите до посадової особи "Арсеналу" і показуєте вашу підозру в ухиленні від сплати податків, і справа йде до суду", – наголосив провідний партнер адвокатського об'єднання "Правова та економічна безпека" Сергій Колісник.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X