«Напади на журналістів кваліфікують як «хуліганку» і тому стаття 171 фактично не працює», – Роман Бочкала

14.11.2019 14:00

Понад 2 тисячі випадків атак на медійників і лише 48 судових вироків: за словами координатора «СтопКору» Романа Бочкали, більшість нападників на журналістів залишаються безкарними.

«Перед вами стоїть журналіст, який у 2012 році виграв справу за 171 статті, на той момент за цією статтею в Україні не було відповідної практики, тому, можливо, це було взагалі таке перше рішення, на жаль, воно не стало прецедентом», – наголосив Роман.

Стаття 171 на сьогодні фактично не працює, а єдине, що змінилося – принаймні стали порушувати справи за цією статтею, адже раніше усі напади на працівників ЗМІ правоохоронці чомусь кваліфікували як хуліганство, зазначає координатор «Стоп корупції».

Бочкала - перший журналіст, який виграв у суді справу щодо перешкоджання діяльності Фото: СтопКор

Як доказ пан Бочкала виокремив конкретні приклади, які правоохоронці або взагалі не розслідують, або ж закривають.

Наприклад, інцидент із побиттям журналіста «СтопКору» Павла Янцена, коли попри відеофакти насилля з боку Ігоря Чупринського суддя Києво-Святошинського районного суду повністю виправдав кривдника.

Журналіст «СтопКору» Павло Янцен отримав травму голови

При цьому журналісти отримали незаперечні докази, що у процес втручалася дружина нападника, яка працює у Генпрокуратурі.

Щоразу під різними приводами, клопотаннями, відсутністю адвоката слухання справи та оголошення вироку відкладали.

Щоб зрушити з місця гучні справи та захистити професію журналіста, учасники заходу запропонували зробити слухання у парламенті регулярними.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X